شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
25 August 2016
خبرهای ورزشی

«در جدیدترین رده‌بندی فیفا ایران هم‌چنان برترین تیم آسیا اعلام شد»

۱۳۹۴ خرداد ۱۵

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در جدیدترین رده‌بندی فیفا ایران هم‌چنان برترین تیم آسیا اعلام شد

تیم‌ملی فوتبال ایران در رده‌بندی ماهانه تیم‌های ملی جهان که امروز توسط فیفا منتشر شد در قیاس با ماه گذشته یک پله سقوط کرد اما هم‌چنان جای‌گاه خود را به عنوان برترین تیم آسیا حفظ کرد.

فیفا تازه‌ترین رده‌بندی ماهانه خود را امروز پنج‌شنبه اعلام کرد که بر این اساس، تیم‌ملی فوتبال ایران با یک پله سقوط در رده چهل و یکم جهان قرار گرفت. در این رده‌بندی تیم ایران ۷۱۷ امتیاز کسب کرد و در رده چهل و یکم دنیا ایستاد.

t-m

تیم‌ملی ژاپن با کسب ۶۲۳ امتیاز و قرار گرفتن در رده ۵۲ رنکینگ فیفا، دومین تیم آسیا محسوب می‌شود. کره‌جنوبی نیز با ۵۷۸ امتیاز در مکان ۵۸ رنکینگ فیفا قرار گرفت تا تیم سوم آسیا به حساب بیاید و استرالیا، قهرمان جام ملت‌های آسیا نیز با ۵۳۲ امتیاز و قرار گرفتن در مکان شصت و سوم رنکینگ فیفا در رده چهارم تیم‌های آسیایی لقب گرفته است.

تیم‌ملی آلمان با ۱۷۷۵ امتیاز هم‌چنان در صدر رنکینگ قرار دارد. بلژیک با ۱۵۰۹ امتیاز و یک پله صعود جای آرژانتین را در رده دوم گرفته است. آرژانتین با ۱۴۹۶ امتیاز و یک پله سقوط در رده سوم ایستاده است. کلمبیا (۱۴۳۵)، برزیل (۱۳۹۲)، هلند (۱۳۷۸)، پرتغال (۱۲۲۹)، اروگوئه (۱۱۸۳)، فرانسه (۱۱۶۴) و اسپانیا (۱۱۴۷ امتیاز) در رده‌های چهارم تا دهم رنکینگ فیفا جای گرفتند.

معروف: فلسفه لیگ جهانی صبر است

کاپیتان تیم‌ملی والیبال با بیان این‌که فلسفه لیگ جهانی صبر است، گفت: در این رقابت‌ها نباید با یک یا دو برد و باخت تیمی را صعود شده و یا بازمانده بدانیم.

به گزارش  مهر، «سعید معروف» در باره شرایط تیم ایران یک روز قبل از مسابقه با لهستان خاطرنشان کرد: دور مقدماتی لیگ جهانی شش هفته است و بر اساس نتایج یک هفته آن نمی‌توان درباره آینده این رقابت‌ها پیش‌بینی کرد.

وی با بیان این‌که مسابقات مداوم از جمله سختی‌های لیگ جهانی والیبال است، تصریح کرد: باید برای مشخص شدن نتایج تا روز آخر صبر کرد و تیم ایران نیز تلاش خود را برای کسب بهترین نتایج خواهد داشت.

کاپیتان تیم‌ملی والیبال درباره تمرین ملی‌پوشان در لهستان گفت: عصر چهارشنبه تمرین توپی داشتیم و بازیکنان با حداکثر توان خود در تمرین شرکت کردند. البته با توجه به سفر طولانی از آمریکا طبیعی بود که تمرین مورد انتظار نبود، اما در مجموع برای دو روز مانده به مسابقه تمرین قابل قبولی بود. چرا که صبح چهارشنبه نیز تمرین وزنه داشتیم.

marof

کاپیتان تیم ایران درباره مسابقه با لهستان گفت: دو شکست برابر آمریکا از نظر روحی و روانی تاثیر‌گذار است و به امید خدا با تلاش و تمهیدات کادر‌فنی و تجربه بازیکنان، تیم‌ملی به شرایط قبلی برگردد. سختی لیگ جهانی همین است که بازی‌ها مداوم و پشت‌سر هم برگزار می‌شود و یک حسنی که دارد با دو باخت و یا دو برد تکلیف تیم‌ها مشخص نمی‌شود. تا روز آخر بازیکنان و هر تیمی در شرایط خوب باقی بماند تا موفق به صعود شود. حتا تیم‌های صعود کننده از دور مقدماتی، در همه بازی‌های خود با اقتدار نبودند و باخت داشتند.

معروف افزود: هنوز فیلم بازی لهستان را ندیدیم و روز پنج‌شنبه فیلم بازی لهستان را می‌بینم و تیم ایران تلاش دارد که به ایران با امتیاز برگردد. با این تیم سال گذشته نیز بازی کردیم و لهستان قهرمان جهان است. دو بازیکن جدید و جوان به این تیم اضافه شدند که تاثیر‌گذار شده‌اند و تعجب‌برانگیز است که در تجربه نخست این‌گونه نقش مهمی در نتایج داشته باشند.

وی تاکید کرد: باید باخت به آمریکا را فراموش کنیم چون بازی بعدی شروع شده است. بازی ایران و لهستان به یک‌دیگر شبیه است. اگر باخت به آمریکا را فراموش کنیم برای مسابقه با لهستان زیاد مشکل نخواهیم داشت.

معروف درباره شروع بد تیم ایران در لیگ جهانی گفت: این مشکل تنها برای لیگ جهانی نیست. همیشه در تورنمنت‌ها تیم‌های ایرانی بد شروع می‌کنند، اما رفته رفته بهتر می‌شوند اما این‌که برای تیم‌ملی والیبال ایران در آینده چه اتفاقی می‌افتد را نمی‌توانم پیش‌بینی کنم. وقتی مسابقه نخست را در آمریکا با این تیم با برنامه انجام می‌دهید طبیعی است که نه تنها ایران بلکه هر تیم دیگری شرایط ایده‌آل خود را نداشته باشد.

در دومیدانی قهرمانی آسیا در چین توکلی رکورد زد ولی مدال نگرفت

نمایندگان دو ۴۰۰ متر، هفتگانه و پرتاب چکش ایران در رقابت‌های دو‌و‌میدانی قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال نشدند.

در ادامه رقابت‌های دو‌و‌میدانی قهرمانی آسیا که به میزبانی ووهان چین برگزار می‌شود «سپیده توکلی» با پشت‌سر گذاشتن آخرین و هفتمین ماده از مسابقه هفتگانه، با ۵۴۴۲ امتیاز رکورد ملی این ماده را جابه‌جا کرد ولی پنجم شد و در حالی که تا پیش از این ماده به رتبه دوم رسیده بود مدال را از دست داد.

«فاطمه خیاطی» پرتابگر جوان و رکورد‌دار پرتاب دیسک ایران نیز با پرتابی به میزان ۴۸ متر و ۶۴ سانتی‌متر در میان بزرگ‌سالان آسیایی به جای‌گاه هفتم رسید.

tawakoli

«سجاد هاشمی آهنگری» و «مهدی زمانی» دو دونده سرعتی ایران هم در فینال دو ۴۰۰ متر به ترتیب در جای‌گاه‌های ششم و هفتم ایستادند. هاشمی در این ماده با ثبت زمان ۴۶ ثانیه و ۶۲ صدم ثانیه ششم شد و زمانی با ثبت زمان ۴۷ ثانیه و ۱ صدم ثانیه به جای‌گاه هشتم بسنده کرد.

«پژمان قلعه‌نویی» نماینده ایران در ماده پرتاب چکش نیز با پرتابی به میزان ۷۰ متر و ۲۷ سانتی‌متر ششم شد.

به این ترتیب تاکنون دوندگان سرعتی و پرتابگر چکش ایران به کار خود در بیست و یکمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا پایان دادند.

رقابت‌های قهرمانی آسیا از ۱۳ خرداد در ووهان چین آغاز شده و تا ۱۷ خرداد ادامه دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,