Saturday, 18 July 2015
09 December 2019
از اصفهان تا بانه برای رهاسازی سنجاب

«دختر اصفهانی اشک شوق دوستداران محیط زیست کردستان را جاری»

2015 June 05

گزارش / رادیو کوچه

منبع: پاژین

 

حرکت دختر دانشجوی اصفهانی اشک شوق از چشمان حامیان محیط زیست در بانه جاری کرد. سه‌شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ بانه میزبان دوستدار طبیعتی از دیار اصفهان بود، خانم مژگان صالحی ساکن اصفهان، سنجابی را برای نگهداری خریداری می‌کند و مدتی آن را نگه می‌دارد با مطالعه در باره سنجاب‌ها چشمش به سایت پاژین (انجمن پاریزه‌رانی ژینگه بانه) می‌افتد و گزارش رها‌سازی سنجاب‌ها را در دامن طبیعت می‌خواند و تصمیم می‌گیرد به بانه سفر کند و سنجاب عزیزش را که به آن خو گرفته است در دامن طبیعت رها کند.

چه زیبا و پر شور بود لحظه‌ای که ایشان سنجابش را از قفس آهنین خارج کرد و در آغوش پر از مهر خود قرار داد و بوسید. فکر می‌کنید آخرین کلامش با سنجاب چه بود؟  «نیکی جان، عزیزم به خانه خود برگرد و با پدر و مادر و همنوعانت زندگی کن، تو رو خدا مواظب خودت باش.» انگار فراموش کرده بود با سنجابی صحبت می‌کند که کلامش را نمی‌فهمد و شاید هم می‌فهمید و ما نمی‌دانستیم. اندکی تامل کرد انگار نمی‌خواست رهایش سازد، اشک شوق از چشمانش جاری شد و سنجاب را در میان بوته‌های بلوط و در دامان زیبای طبیعت سونج رها کرد. باور کنید زبان قادر به  بیان این لحظات نیست. باید بود و دید تا عشق به آزادی چه لحظات زیبا و باشکوهی می‌آفریند.

پاژین این اقدام ارزشمند خانم صالحی را ارج می‌نهد و آرزوی بهروزی برای ایشان می‌نماید و بار دیگر این باور عمیق خود را اظهار می‌نماید که عشق به طبیعت و دوستدار طبیعت بودن مرز نمی‌شناسد.  ما امیدواریم  همه مردم ایران در هر جا که باشند در امر مهم حفاظت از محیط زیست کوشا بوده و تلاش خود را به محیط زیستشان هدیه نمایند.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

18

19

21

22

23

24

25

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , , , , , , 

۲ Comments


  1. کیومرس امیدیان
    1

    درود بر نیک دخت نازنین .


  2. سعید
    2

    خیلی خوشحالم ازین حرکت زیبای اون خانوم امید وارم همه ی اونایی که سنجاب دارن اونارو به طبیعت باز گردانند من خودم دوتا سنجاب داشتم و هردوتارو به طبیعت سردشت باز گرداندم