شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
08 October 2016
از سوی هکرهای چینی

«داده‌های ۴ میلیون کارمند دولت فدرال آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفت»

۱۳۹۴ خرداد ۱۵

خبر / رادیو کوچه

 

داده‌های میلیون‌ها کارمند دولت فدرال ایالات متحده آمریکا مورد حمله سایبری قرار گرفت، که به گفته یکی از سناتورهای آمریکایی هگرهای چینی عامل این حمله هستند.

دفتر مدیریت خدمه آمریکا که مورد این حمله سایبری قرار گرفته، روز پنج‌شنبه چهارم ژوئن تایید کرده است که داده‌های حدود چهار میلیون کارمند کنونی و سابق در این حمله مورد تعرض قرار گرفته است.

در حالی که سناتور «سوزان کالینز» از اعضای کمیته اطلاعاتی سنا گفته است که هکرهای چینی عامل این حمله هستند، سفارت چین در واشینگتن در واکنش به این ادعاها اعلام کرده است که پیشداوری در این زمینه غیرمسئولانه و غیرسازنده است.

بنابه گزارش خبرگزاری «رویترز»، «ژو هایکوان» سخن‌گوی سفارت چین در واشینگتن در این رابطه گفته است که کشورش تلاش زیادی برای مقابله با حملات سایبری داشته و ردگیری چنین حملاتی ورای مرزها کاری دشوار است.

20130111-cyberattack_koocheh

دفتر مدیریت خدمه همانند مرکز کارگزینی برای دولت فدرال آمریکا عمل می‌کند و برای کارمندان دولت برگه صلاحیت امنیتی صادر می‌کند و رکوردهای همه کارمندان دولت را تدوین و نگهداری می‌کند. همچنین داده‌های ضبط شده در پایگاه داده‌های این مرکز شامل ماموریت‌ها، بررسی عملکرد و آموزش کارمندان است.

سناتور «سوزان کالینز» این حمله جدید سایبری را نشانه دیگری از کندوکاو موفق یک قدرت خارجی و تمرکز بر آنچه به نظر می‌رسد داده‌های لازم برای شناسایی افراد دارای برگه تایید صلاحیت امنیتی باشد توصیف کرده است.

«آدام شیف» نماینده کنگره آمریکا نیز پس از این حمله خواستار بهبود پایگاه داده‌های سایبری دولت فدرال شده و گفته است: آمریکایی‌ها انتظار دارند که شبکه‌های کامپیوتری دولت فدرال مجهز به تازه‌ترین سیستم‌های دفاعی باشد.

این نماینده کنگره آمریکا افزوده است: «تهدید سایبری از سوی هکرها، مجرمان، تروریست‌ها و عاملان دولتی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی است که روزانه با آن روبرو هستیم و روشن است که بهبود جدی در پایگاه داده‌ها و تدابیر دفاعی آن‌ها به طور خطرناکی عقب افتاده.»

دفتر مدیریت خدمه دولتی آمریکا با استفاده از یک سیستم تازه امنیت سایبری با نام «اینشتین»، این حمله سایبری را در آوریل ۲۰۱۵ شناسایی کرد. پلیس فدرال آمریکا، «اف بی آی»، گفت درحال تحقیق در این باره است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,