Saturday, 18 July 2015
04 August 2020
مدیرعامل لوک اویل روسیه

«پس از رفع تحریم‌ها روس‌ها به صنعت نفت ایران باز می‌گردند»

2015 June 06

خبر / رادیو کوچه

 

شرکت لوک اویل روسیه اعلام کرده که تمایل دارد پس از رفع تحریم‌ها، به صنعت نفت ایران بازگردد.

«ایرنا»، خبرگزاری دولتی ایران، روز شنبه شانزدهم خرداد ماه، گزارش داده است، پیشرفت مذاکرات هسته‌ای و تقویت احتمال رفع تحریم‌ها علیه ایران، روس‌ها را نیز به تکاپو واداشته تا برای بازگشت به صنعت نفت ایران برنامه‌ریزی کرده و مذاکراتی را با مقامات ایران انجام دهند.

بنابه این گزارش، «واجیت علی اکبروف» مدیرعامل شرکت نفتی و گازی لوک اویل روسیه بعد از دیدار هفته گذشته خود با «بیژن زنگنه» وزیر نفت ایران در وین، اعلام کرد که این شرکت روس علاقه دارد تا بعد از لغو تحریم‌های وضع شده علیه ایران، به بازار این کشور بازگردد.

«علی اکبروف» با تاکید بر آن‌که دیدارش با وزیر نفت ایران بسیار معنادار بوده، گفته است: «ما در حال حاضر مشغول بررسی فرصت‌های ورود به ایران بعد از لغو تحریم‌ها هستیم. لوک اویل میدان اناران را در ایران کشف کرد و علاقه داریم که بار دیگر به آن میدان بازگردیم.»

lokoil

مدیرعامل لوک اویل البته تاکید کرد که در دیدارش با وزیر نفت ایران هیچ پروژه‌ای به جز میدان اناران مورد بحث قرار نگرفته است.

وی با اشاره به آن‌که ایران علاقمند به مشارکت با سرمایه‌گذاران عمده است، اظهار کرده: «اکنون در یک مرحله حساس قرار داریم. مسئله مهم قوانین توسعه میادین است که بعد از لغو تحریم‌ها به تصویب می‌رسند و ایران نیز همایشی را در این خصوص برای سرمایه‌گذاران خارجی برگزار می‌کند.»

«علی اکبروف» افزوده است: «ما بسیار خوشبین بوده و منتظر همکاری‌های خوبی با ایران بعد از لغو تحریم‌ها هستیم.»

مدیرعامل لوک اویل چند ماه پیش نیز در اظهارنظری از تمایل این شرکت برای بازگشت به ایران و فعالیت مجدد در میدان اناران خبر داده بود.

شرکت لوک اویل روسیه پیش از این از بازگشایی دفتر خود در تهران خبر داده و اعلام کرده بود: «ما به دنبال آن هستیم تا بعد از لغو کامل تحریم‌ها علیه ایران در پروژه‌های این کشور مشارکت کنیم.»

میدان نفتی اناران در مرز ایران و عراق قرار دارد و شرکت لوک اویل از سال ٢٠٠٣ کار روی این میدان را آغاز کرد. اما با اعمال تحریم‌های غرب علیه ایران، این شرکت روس نیز فعالیت‌های خود در ایران را متوقف کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,