شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
24 September 2016
دبیر انجمن صنایع آبمیوه و کنسانتره

«به دلیل خاک‌گوگردی در شمال تهران هیچ کشوری آب پرتقال ایرانی نمی‌خرد»

۱۳۹۴ خرداد ۱۷

خبر / رادیو کوچه

 

«ولی‌اله داوود‌آبادی» دبیر انجمن صنایع آبمیوه و کنسانتره گفت: به دلیل این‌که در شمال تهران خاک گوگردی وجود دارد میوه و کنسانتره آن تلخ می‌شود که همین امر موجب عدم صادرات کنسانتره میوه شده و هیچ کشوری خواستار آب پرتقال ایرانی نیست.

«ولی‌اله داوود‌آبادی» در گفت‌وگویی با خبرگزاری «ایسنا»، که روز یک‌شنبه هفدهم خرداد آن را منتشر کرده، با بیان این‌که زمین‌های گوگردی پرتقال را تلخ می‌کند، گفته است: این امر باعث شده است که هیچ‌گونه صادراتی در کنستانتره پرتقال نداشته باشیم.

وی ادامه داده است: «نه تنها صادراتی در این زمینه وجود ندارد، بلکه از برزیل نیز کنستانتره پرتقال وارد می‌شود.»

abportghal

دبیر انجمن صنایع آبمیوه و کنسانتره ایران، با بیان این‌که پرتقال محبوب‌ترین آبمیوه شناخته شده است، اظهار کرده است: «در جنوب کشور پرتقال خوب یافت می‌شود که کنستانتره آن تلخ نیست اما به دلیل این‌که میزان محدودی از آن برداشت می‌شود، پاسخ‌گوی نیاز کل کشور نیست.»

«داوود آبادی» با بیان این‌که برای جبران تلخی آب پرتقال از شکر و کنستانتره استفاده می‌شود، اظهار کرده است: در آب پرتقال نمی‌توان میزان مصرف شکر را کاهش داد.

وی با بیان اینکه این مساله موجب تعطیلی بسیاری از کارخانه‌های تولید آب پرتقال در شمال شده، گفته است: «باید روش های تولید میوه اصلاح شود و کشاورزان نیز راه کارهایی را برای حل این مساله بیندیشند.»

دبیر انجمن صنایع آبمیوه و کنسانتره ایران، با بیان اینکه هیچ کشوری خواستار آب پرتقال ایرانی نیست، گفته است: «اگر بتوان میزان تولید پرتقال را در جنوب ایران افزایش داد بخش عمده‌ای از مشکلات برطرف می‌شود».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. اقبالی
    1

    ازبین بردن تلخی آب پرتقال و کنسانتره آن راه حل آنزیمی دارد که در کشور های دیگر انجام می شود و هیچ جای دنیا کسی کاری به این ندارد که خاک جایی گوگرد دارد یا نه.