شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
05 September 2016
اخبار حقوقی هفتگی

«تهدید احمد زیدآبادی توسط یک جوان گنابادی»

۱۳۹۴ خرداد ۱۸

رادیو کوچه /معین خزائلی

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«تهدید احمد زیدآبادی توسط یک جوان گنابادی»

«احمد زیدآبادی» روزنامه‌نگاری که پس از گذراندن شش سال حبس به پنج سال تبعید در «گناباد» محکوم شده است، طی یک نامه سرگشاده توسط جوانی گنابادی تهدید شده است که از هرگونه فعالیت سیاسی در این شهر خودداری کند.

وب سایت «هرانا» روز چهارشنبه ١٣ خرداد به نقل از وب‌سایت‌های محلی این شهر گزارش کرد «در  این نامه که به قلم “سعید مقدم” نوشته شده»  به آقای زیدآبادی توصیه شده که به «تذکرات»  گوش کرده و با «دوری از فعالیت‌های سیاسی» از «کابوس‌های شش سال زندان به خواب آرام در گناباد برگردد.»

در این نامه با اشاره به این‌که گناباد تهران نیست نوشته شده است: «آقای زیدآبادی گیریم شما هنوز در راه باطل و ننگ‌آور خود استوار و پایداری، باش و بمان، اما بدان گناباد شهری نیست که خیانت‌های تو را نسبت به نظام اسلامی تحمل کند.»

Ahmad-Zeidabadi

«هرانا» از قول همسر زیدآبادی نوشته است: «یعنی به غیر از زندان و تبعید امنیت جانی هم نباید داشته باشیم؟»

احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و از بازداشت شدگان حوادث انتخابات ١٣٨٨ است که با رای دادگاه به شش سال حبس، پنج سال تبعید به گناباد و محرومیت مادام‌العمر از هر گونه فعالیت سیاسی محکوم شده است.

«تبعید، محرومیت و شلاق، مجازات ناظم کودک آزار»

حکم دو سال تبعید، دو سال محرومیت از فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و ورزشی و ١٠٠ ضربه شلاق ناظم متجاوز مدرسه‌ای در تهران تایید شد.

«محسن افتخاری» سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران روز شنبه ١۶ خرداد به خبرگزاری «ایرنا» گفت: «این ناظم مدرسه در شعبه ٧٩ دادگاه کیفری استان به مجازات محکوم شده است.»

tajawoz

جلسه دادگاه این ناظم مدرسه در تهران به ریاست قاضی «کشکولی» برگزار شده بود که با وجود دلایل و قراین، جرم وی محرز شده و به مجازات محکوم شده است.

آزار و اذیت چند دانش‌آموز در دبستانی پسرانه در غرب تهران برای اولین بار اردیبهشت ١٣٩٣ توسط رسانه‌ها منتشر و سپس توسط پزشکی قانونی تایید شد.

«احمد توکلی به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد»

«احمد توکلی» نماینده مجلس شورای اسلامی و مدیر مسئول سایت «الف» با بیان این‌که به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است گفت: «نسبت به رای صادره اعتراض می‌کنم.»

«ایرنا» روز شنبه ١۶ خرداد به نقل از توکلی با اعلام این مطلب نوشت: «اگر جرم مشابه مرتکب نشوم، به خاطر سوابق و وضعیتم، حکم تعلیق و در صورت ارتکاب مجدد حکم اجرا می‌شود.»

Ahmad-tavakoli

«احمد توکلی» به دلیل آن‌چه که «توهین به رییس قوه قضاییه، رییس جمهوری سابق و قضات دادگاه‌ها» توسط سایت تحت مدیریت او، «الف»، عنوان شده محکوم شده است.

«توکلی» افزوده: «در مورد اتهام توهین، از توهین به مجلس تبرئه ولی نسبت به دیگر اتهامات مجرم شناخته شدم.»

پور محمدی با افتخار اعلام کرد:

«در ٢٠ ماه گذشته هیچ فساد گسترده‌ای در کشور رخ نداده است»

وزیر دادگستری ایران گفته است: «عزم دولت برای مبارزه با فساد جدی است و در در ٢٠ ماه گذشته هیچ فساد بزرگی در کشور رخ نداده است. هر چند پرونده‌های فساد بزرگی از گذشته وجود دارد که در حال رسیدگی است.»

به گزارش «خبرآنلاین»، پور محمدی روز جمعه ١۵ خرداد در سخن‌رانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اراک، با اعلام این مطلب که «واگذاری مسئولیت‌ها به بخش خصوصی از راهکارهای پیشرفت اقتصادی است» افزوده: «دولت از ١٨ ماه گذشته تلاش بسیاری را بکار بسته تا واگذاری‌ها به بخش خصوصی در مسیر توسعه قرار گیرد.»

saraj

وی در ادامه در مورد فساد اقتصادی در کشور گفت: «باید با جدیت و نظارت فراگیر و با تواصی به حق و صبر و اعتماد به یکدیگر مشکلات را برطرف کنیم.»

«دوشنبه ١٨ خرداد دومین جلسه رسیدگی به اتهامات جیسون رضاییان»

وکیل جیسون رضاییان خبرنگار بازداشت شده روزنامه «واشنگتن پست» در ایران که اصالتن ایرانی است اعلام کرده است که تاریخ بعدی رسیدگی به پرونده وی مشخص شده است.

«ایسنا» روز چهارشنبه ١٣ خرداد به نقل از «لیلا احسن» وکیل جیسون رضاییان نوشت: «دومین جلسه رسیدگی به اتهامات جیسون رضاییان روز دوشنبه ١٨ خرداد در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار می‌شود.»

rezaian

در اولین جلسه دادگاه رضاییان که ۵ خرداد برگزار شده بود متهم در مورد اتهامات وارده تفهیم شد اما دفاعی صورت نگرفت.

«تنها در فروردین ماه امسال، ٢٩ نفر در اثر سوختگی در تهران جان خود را از دست داده‌اند»

تنها در نخستین ماه از سال جدید شمسی ٢٩ نفر در تهران در اثر سوختگی جان خود را از دست داده‌اند که نسبت با مدت مشابه در سال قبل ١١/۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری «مهر»، «سازمان پزشکی قانونی» تهران روز سه‌شنبه ١٢ خرداد با اعلام این خبر افزود: «٢٠ مورد از فوت شدگان سوختگی فروردین ماه مرد و ٩ نفر زن بوده‌اند.»

همچنین بر اساس گزارش سازمان پزشکی قانونی تهران، ١٣ مورد فوت در اثر خفگی با گاز منواکسید کربن، در فروردین ماه اتفاق افتاده است.

این گزارش با اشاره به مرد بودن تمامی جان باختگان برق گرفتگی تعداد آن‌ها را چهار نفر اعلام کرده است.

«بیش از ٨٠ درصد محکومان غیرعمد در ایران زیر ٣۵ سال هستند»

مدیر عامل ستاد دیه کشور اعلام کرده است که ٨۵ درصد از محکومان غیرعمد در زندان‌های ایران را جوانان زیر ٣۵ سال تشکیل داده که به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه یا بدهی در زندان هستند.

zendan

به گزارش «ایسنا»، «سید اسداله جولایی» روز دوشنبه ١١ خرداد در اراک و در جلسه معرفی رییس کل دادگستری این شهر گفت: «در محدوده سنی ١٨ تا ٢۵ سال هم اکنون ٧١۵ زندانی مرد و ۵ زندانی زن در سراسر کشور وجود دارند که ٧۵ درصد از این افراد را بدهکاران مالی تشکیل می‌دهند.»

جولایی در ادامه افزوده: «٢٠ درصد از این افراد را بدهکاران مهریه و نفقه و ۵ درصد را نیز محکومان دیه ناشی از تصادفات تشکیل می‌دهند که در مجموع برای آزادی این ٧٢٠ نفر، معادل ٢۵٢ میلیارد ریال نیاز است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,