Saturday, 18 July 2015
28 September 2023
در پاسخ به خبرنگاران

«وزیر بهداشت عمدی بودن مسمومیت و مرگ ۴ زائر عربستانی در مشهد را رد نکرد»

2015 June 08

خبر / رادیو کوچه

 

«حسن هاشمی» وزیر بهداشت ایران، در رابطه با ماجرای مسمومیت گروهی از زائران عربستانی در یکی از هتل‌‌های مشهد که به مرگ ۴ نفر از جمله دو کودک و یک دختر ١۴ ساله منجر شد، گفت: این موضوع به دلیل استفاده از سمی بوده که در اتاق‌ها جهت سم‌پاشی استفاده شده است.

بنابه گزارش خبرگزاری «مهر»، وزیر بهداشت ایران، صبح روز دوشنبه هجدهم خرداد ماه، در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره ماجرای مسمومیت گروهی از زائران عربستانی در یکی از هتل‌‌های مشهد گفت: این موضوع به دلیل استفاده از سمی بوده که در اتاق‌ها جهت سم‌پاشی استفاده شده است. در نمونه خون این بیماران علائم مسمومیت مشخص شده است.

پیش از این «عبداله بهرامی»، رییس بیمارستان امام رضا در مشهد، خبر داده بود که پس از بستری شدن ۲۳ زائر عربستانی در صبح روز یک‌شنبه ۱۷ خرداد، براثر مسمومیت، یک دختر ۱۴ ساله و دو کودک سه‌ساله فوت شده‌اند.

22

بنابه این گزارش، «هاشمی» درباره این‌که آیا این موضوع عمدی بوده یا خیر، افزوده است: در این زمینه دستگاه‌های نظارتی باید پاسخ دهند. آنچه که مربوط به وزارت بهداشت بوده، به سرعت عمل شده است و تشخیص و درمان‌های لازم صورت گرفته است. مجموعه این افراد ۳۳ نفر بوده‌اند که تا پایان شب گذشته متاسفانه ۴ نفر از آن‌ها به دلیل مسمومیت شدید جان خود را از دست دادند.

وی همچنین تاکید کرده است: در هر حال با توجه به شرایط ما در منطقه و همچنین موضوع عربستان، چنین مباحثی باید به سرعت پیگیری و اطلاع‌رسانی شود و متخلفان نیز باید به شدیدترین وجه مجازات شوند. مردم نیز همین انتظار را دارند.

درهمین رابطه «غلامعلی صادقی»، دادستان مشهد اعلام کرده بود که تاکنون مدرکی مبنی بر «تعمد» در مسمومیت این افراد به دست نیامده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,