Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
رییس دادگستری خراسان رضوی اعلام کرد

«بازداشت پنج نفر درباره علل مسمومیت زائران عربستانی در مشهد»

2015 June 09

خبر / رادیو کوچه

 

«علی مظفری»، رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی از بازداشت مدیر و حدود ۴ نفر از پرسنل هتلی که تعدادی از زائران غیرایرانی در آن دچار مسمومیت شده بودند، خبر داد.

خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا»، روز دوشنبه هجدهم خرداد ماه، گزارش داده است، حجت‌الاسلام «علی مظفری» ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: «بنا به تشخیص بازپرس و برای انجام تحقیقات مقدماتی مدیر و حدود ۴ نفر از پرسنل هتل مذکور بازداشت شده‌اند.»

«عبداله بهرامی»، رییس بیمارستان امام رضا در مشهد، خبر داده بود که پس از بستری شدن ۲۳ زائر عربستانی در صبح روز یک‌شنبه ۱۷ خرداد، براثر مسمومیت، یک دختر ۱۴ ساله و دو کودک سه‌ساله فوت شده‌اند.

22

رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی درباره علت مسمومیت زائران عربستانی در هتل گفته است: «گمانه‌زنی اولیه نشان داده که مسمومیت آن‌ها به دلیل جا گذاشتن قرص‌های برنج که برای از بین بردن حشرات در اتاق‌ها استفاده شده بود، است. ظاهرن سهل‌انگاری برخی از پرسنل هتل در پاک‌سازی اتاق‌ها باعث مسمومیت این زائران شده است.»

رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی یادآور شده است: «اقدامات مقدماتی اعم از کالبدشکافی، نمونه برداری و آزمایشات انجام شده و به آزمایشگاه‌های تخصصی پزشکی قانونی تهران ارسال شده است. تا زمانی که نتایج این آزمایشات به‌ دستمان نرسد نمی‌توانیم علت دقیق فوت و مسمومیت را بیان کنیم.»

«حسن هاشمی» وزیر بهداشت ایران نیز درباره این‌که آیا این موضوع عمدی بوده یا خیر، گفته بود: «در این زمینه دستگاه‌های نظارتی باید پاسخ دهند. آنچه که مربوط به وزارت بهداشت بوده، به سرعت عمل شده است و تشخیص و درمان‌های لازم صورت گرفته است.»

بیشتر بخوانید

وزیر بهداشت عمدی بودن مسمومیت و مرگ ۴ زائر عربستانی در مشهد را رد نکرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,