Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
خبرهای ورزشی

«مورینیو: مربیانی که فوتبال زیبا را به پیروزی ترجیح می‌دهند احمق هستند»

2015 June 09

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مورینیو: مربیانی که فوتبال زیبا را به پیروزی ترجیح می‌دهند احمق هستند

سرمربی پرتغالی چلسی مربیانی را که فوتبال زیبا را به پیروزی ترجیح می‌دهند، احمق دانست! « ژوزه مورینیو» گفت، برایش در فوتبال پیروزی مهم‌تر از هر چیزی است.

مورینیو از مربیانی است که نتیجه گرفتن برای او در فوتبال مهم‌تر از هر چیزی است. او به دنبال فوتبال زیبا نیست و تنها چیزی که برایش اهمیت دارد، پیروز شدن و کسب سه امتیاز است و این باعث شده تا بسیاری به انتقاد از سبک بازی تیم‌های او بپردازند.

سرمربی پرتغالی چلسی در گفت‌وگویی که با روزنامه ساندی‌تایمز انگلیس داشت، اظهارنظری جالب و جنجالی را درباره مربیانی که به دنبال فوتبال زیبا هستند بر زبان آورد. او مربیانی را که فوتبال زیبا را به پیروزی ترجیح می‌دهند، احمق دانست!

به گزارش ایسنا، او گفت: مردم درباره نسل جدیدی از مربیان سخن به میان می‌آورند. این نسل جدید چه کسانی هستند؟ بر این باورم که از قدیم تاکنون یک نسل شایسته وجود داشته است و آن هم مربیانی هستند که پیروز می‌شوند. مربیانی که گاهی پیروز می‌شوند و گاهی بازنده شرایط دیگری دارند.

morino

سرمربی سابق رئال‌مادرید ادامه داد: برای من پیروزی مهم‌تر از هر چیزی است. مالکیت توپ به چه درد من می‌خورد؟ از نظر من چلسی بعد از بردی که برابر منچستریونایتد به دست آورد، قهرمانی خود را در فصل قبل رقابت‌های لیگ جزیره نهایی کرد. این در حالی بود که در آن دیدار منچستر‌یونایتد مالکیت توپ بیشتری نسبت به ما داشت و بازی بهتری را هم به نمایش گذاشت اما این بازی خوب چه فایده‌ای داشت؟ آیا این چلسی نبود که پیروز بازی شد؟

سرمربی ۵٢ ساله چلسی ادامه داد: برای من همواره نتیجه مهم‌تر از هر چیزی بوده است. بعضی از مربیان هستند که افکار خاص خود را دارند. آنها فوتبال زیبا را در دستور کار خود قرار می‌دهند. می‌خواهند حملات خود را از همان خط دفاعی شروع کنند و به دنبال مالکیت توپ هستند. چنین مربیانی به ضدحمله علاقه‌ای ندارند و این یعنی حماقت. وقتی یک تیم به دنبال ضدحمله نیست یعنی مربی احمقی دارد. ضدحمله جزیی از فوتبال است. ضدحمله نیروی بالقوه‌ای است که وقتی حریف شما خسته باشد آن را به کار می‌بری. این بهترین فرصت برای گل‌زنی است.

سرمربی چلسی در پایان سخنان خود گفت: مردم توهماتی در ذهن دارند که روی افکار عمومی تاثیر گذاشته است. با این حال فوتبال هیچ‌گاه تغییر نمی‌کند. فوتبال یعنی پیروزی.

نمایش نوع‌دوستی یک فوتبالیست

در روزهایی که طاعون حاشیه به جان پرسپولیس و استقلال افتاده، یکی از بزرگ‌ترین حاشیه‌ساز‌های ماه‌های اخیر، لبخند و محبت را معنا کرده است.

روزنامه شهروند با این مقدمه، نوشت: شاید خیلی‌ها «مهدی طارمی» را با حرکت تحریک‌آمیز پس از گل کردن پنالتی چیپ مقابل النصر می‌شناسند، اما او اخیرن هت‌تریکی به یادماندنی‌تر از هر سه گل در یک بازی، به یادگار گذاشته است.

taremi

اولین اقدام شایسته بازیکن پرسپولیس، اهدای خودروی «ام وی‌ ام» اهدا شده از سوی سازمان لیگ به او (به خاطر انتخاب به‌عنوان بهترین بازیکن فصل پرسپولیس) به «مجتبی محرمی»، اسطوره گرفتار قرمزها بود. خیلی‌ها تصور می‌کردند اقدام طارمی، نوعی شعار برای جلب توجه باشد اما او واقعن این کار را انجام داد.

البته بذل و بخشش بازیکن تازه‌وارد قرمزها به همین‌جا ختم نشد. «کریم باوی»، سرزن طلایی دهه ۶٠ فوتبال ایران که به هر دلیلی فوتبال ایران مدت زیادی از هنرش بهره نبرد به دلیل ناتوانی در پرداخت پول جراحی پا اوضاع وخیمی داشت که ناگهان طارمی در نقش فرشته ظاهر شد و بخشی از دست‌مزدش را به ستاره سابق ایران داد تا او به جراحی و بهبودی کامل برسد.

بخشی از دویست و پنجاه میلیون کمک او به کریم باوی به بچه‌های بی‌سرپرست اختصاص یافت تا جوان بااخلاق فوتبال ما ثابت کند تنها به فکر اسم و رسم‌دارهای دیروز نیست. شاه‌کار او هنگام کمک به «نوراللهی»، هم‌تیمی‌اش تکمیل شد. این بازیکن، نه پول عمل کتف مصدومش را داشت و نه باشگاه حاضر به پرداخت این مبلغ بود اما طارمی با فروش سکه‌هایی که به‌ عنوان پاداش دریافت کرده بود و هم‌چنین صرف بخشی از دست‌مزدش، نیاز نوراللهی را برطرف کرد.

این میزان بذل و بخشش، ظاهرن حقوقی میلیاردی می‌طلبد اما جالب است بدانید طارمی تا قبل از درخشش‌های اخیر فقط صد و پنجاه میلیون از باشگاه دریافت می‌کرد و این مبلغ به خاطر بازی‌های خوب در فصل گذشته، دو برابر شد. خیلی‌ها در اولین فصل حضور در پرسپولیس از شدت حاشیه زیاد، خود را فراموش کرده و به قعر چاه بدنامی رفتند اما طارمی در اولین فصل خروج از فوتبال بوشهر و پوشیدن لباس پرسپولیس، یک درس درست و حسابی به همه داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,