Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
علی‌رغم در جریان بودن مذاکرات اتمی

«سازمان ملل نظارت بر اجرای تحریم‌های ایران را برای یک‌سال دیگر تمدید کرد»

2015 June 10

خبر / رادیو کوچه

 

شورای امنیت سازمان ملل روز سه‌شنبه هجدهم خرداد ماه برابر با نهم ماه ژوئن، ماموریت کمیته کارشناسان ناظر بر اجرای تحریم‌های این سازمان علیه ایران را برای یک‌سال دیگر تمدید کرد.

براساس مصوبه شورای امنیت سازمان که به اتفاق آراء به تصویب رسید، به کمیته کارشناسان ناظر بر اجرای تحریم‌های این سازمان علیه ایران ماموریت داد که تا روز ۹ ژوئیه سال ۲۰۱۶ کار خود را ادامه دهد.

کمیته ۸ نفره نظارت بر اجرای تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران در سال ۲۰۰۶ زیر نظر وزیر خارجه پیشین گرجستان تشکیل شد.

un

خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، در این رابطه گزارش داده است که تصمیم یاد شده به این معنی است که قدرتمندترین نهاد سازمان ملل به رغم نزدیک شدن به پایان زمان مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی در روز ۱۱ تیرماه، آماده نیست تا در رژیم تحریم‌ها علیه تهران تغییری ایجاد کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد، تاکنون ۶ قطعنامه علیه پرونده اتمی ایران تصویب کرده است که این قطعنامه‌ها، پایه تحریم‌های یک‌جانبه اتحادیه اروپا و آمریکا بوده است.

به جز تحریم‌های سازمان ملل، کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا و اتحادیه اروپا نیز مجازات‌های جداگانه‌ای علیه ایران وضع کرده‌اند که باعث فشار خردکننده‌ای بر اقتصاد ایران در سال‌های گذشته شده است.

ایران و کشورهای عضو گروه ۵+۱ در تلاش هستند تا به توافقی جامع و نهایی برای حل و فصل ابهام‌های مربوط به برنامه هسته‌ای تهران دست یابند. در صورت دستیابی به چنین توافقی، ایران امیدوار است که به تحریم‌های فلج کننده بین‌المللی پایان داده شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd3097421 online erythromycin buy anafranil online ampicillin buy doxycycline