شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
06 October 2016
دادستانی ايالت ويرجينيا

«کمک نوجوان آمریکایی به یک جوان ایرانی برای پیوستن به داعش»

۱۳۹۴ خرداد ۲۲

خبر / رادیو کوچه

 

دادگستری ایالات متحده آمریکا، می‌گوید یک نوجوان آمریکایی پس از اعتراف به مقصر بودن در مورد اتهام کمک به گروه موسوم به دولت اسلامی «داعش» برای جمع‌آوری منابع مالی و جذب داوطلب، با حکم ۱۵ سال زندان روبرو است.

وب‌سایت رادیو «صدای آمریکا»، روز جمعه دوازدهم ژوئن گزارش داده است که بنا بر اعلام وزارت دادگستری ایالات متحده، «علی شُکری امین» ۱۷ ساله اعتراف کرده است که به نوجوان دیگری به نام رضا نیک‌نژاد، برای سفر به سوریه و پیوستن داعش کمک کرده است.

به گفته دادستانی ایالت ویرجینیا، «شکری امین» روز پنج‌شنبه این اتهام را پذیرفت، که با استفاده از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، از جمله توئیتر، سعی در رادیکالیزه کردن جوانان و برانگیختن آنها به اعمال خشونت کرده بوده است.

daesh

دادستانی آمریکا می‌گوید برای افرادی که از شبکه‌های اجتماعی برای کمک به تروریست‌ها استفاده می‌کنند، همانند افرادی که دست به اسلحه برده و به گروه‌هایی نظیر داعش می‌پیوندند، قرار صادر خواهند کرد.

به گفته منابع خبری، «شکری امین» متولد سودان بود اما در کودکی به ایالات متحده آمده و اکنون شهروند آمریکا است. «رضا نیک‌نژاد»، ۱۸ ساله و متولد تهران است. این دو در دوران دبیرستان با یکدیگر دوست شده بودند.

همچنین بنابه نوشته بخش کردی رادیو صدای آمریکا، رضا نیک‌نژاد پس از رسیدن به سوریه، از طریق علی شکری امین نامه‌ای برای خانواده‌اش نوشته و به آن‌ها گففته است دیگر منتظر او نباشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,