Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
ذکر زنا در صورت‌جلسه بازداشت

«بازداشت محمد مقیمی به جرم دست دادن با موکلش آتنا فرقدانی»

2015 June 14

خبر / رادیو کوچه

 

«محمد مقیمی»، وکیل پرونده آتنا فرقدانی، نقاش و فعال مدنی، که برای ملاقات با موکلش به زندان اوین مراجعه کرده بود، بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل شد.

وب‌سایت «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گزارش داده است، «داود نعمتی» یکی از دوستان وی، روز شنبه بیست و سوم خرداد با اعلام خبر بازداشت و انتقال آقای مقیمی به زندان رجایی شهر کرج، نوشته است: «فردی بنام حمیدی وی را بازداشت کرده است، علتی که وی را بازداشت کرده اند، دست دادن با موکلش بوده که در صورت‌جلسه برای وی زنا ذکر شده است.»

«محمد مقیمی»، که این خبر را طی تماس تلفنی از زندان رجایی شهر اعلام کرده، همچنین گفته است که برای ایشان قرار کفالت ۲۰ میلیونی صادر شده است و به گفته آقای نعمتی، این امیدواری وجود دارد که وی هرچه سریع تر آزاد شود.

moghimi

«محمد مقیمی» از وکلای حقوق بشری و وکیل «آتنا فرقدانی» نقاش و فعال مدنی است، که هم اکنون در بند نسوان زندان اوین محبوس است.

«آتنا فرقدانی»، در شهریور ۱۳۹۳ توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بند ۲-الف سپاه پاسداران در زندان اوین منتقل شد. او در آبان ماه ۱۳۹۳ با قرار وثیقه تا زمان حکم دادگاه آزاد شد. سپس در ۷ دی ماه ۱۳۹۳ از وی خواسته شد در دادگاه حضور یابد. فرقدانی در ۲۰ دی ماه ۱۳۹۳ در دادگاه انقلاب حضور یافت و در آنجا بازداشت شده و به زندان قرچک ورامین منتقل شد. او ۷ اسفند ماه سال گذشته در بیمارستان بستری شد و سپس با موافقت قاضی صلواتی به زندان اوین منتقل شد.

خانم فرقدانی هفته گذشته از سوی دادگاه انقلاب به ریاست «قاضی صلواتی» به تحمل ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده است. اتهام‌های او «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به رهبری، رییس جمهوری، نمایندگان مجلس و ماموران بند ۲-الف سپاه در حین بازجویی‌اش» عنوان شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,