شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
06 October 2016
در زندان میاندواب

«اعدام منصور آروند زندانی کرد علی‌رغم لغو حکم اعدامش از سوی دیوان‌عالی»

۱۳۹۴ خرداد ۲۵

خبر / رادیو کوچه

 

«منصور آروند» زندانی کرد که مدتی پیش از زندان مهاباد به زندان میاندوآب منتقل شده بود، صبح دیروز (یک‌شنبه) در این زندان اعدام شده است.

کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه بیست و پنجم خرداد ماه گزارش داده است، «منصور آروند» که در روز پنج‌شنبه هفدهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، از سوی ماموران وزارت اطلاعات از زندان مرکزی مهاباد به زندان میاندوآب منتقل شده بود، سحرگاه دیروز یک‌شنبه ۲۴ خردادماه در این زندان اعدام شده است.

اعدام این زندانی کرد در حالی صورت گرفته که پیش از این، در زندان ارومیه به وی اعلام شده بود که حکم اعدامش با یک درجه تخفیف به حبس ابد کاهش یافته است.

یکی از اعضای خانواده این زندانی سیاسی کرد ضمن تایید این خبر به کانون مدافعان حقوق بشر کردستان گفته است که امروز از زندان میاندوآب تماس گرفته‌اند و بعد از مراجعه خانواده‌ام ، در زندان میاندوآب به آن‌ها اعلام شده که وی صبح دیروز اعدام شده است.

mansour-and-his-doughter_n

«منصور آروند» در خردادماه سال ١٣٩٠، در منزل شخصی خود در مهاباد دستگیر و ماه‌ها در بازداشتگاه‌های اداره اطلاعات مهاباد تحت شکنجه قرار گرفت و سرانجام در ٢٣ خردادماه ١٣٩١، از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شهر مهاباد، به اعدام محکوم شد.

دلیل صدور حکم اعدام این زندانی سیاسی کرد، اتهاماتی همچون «محاربه با خدا» و «تبلیغ علیه نظام و عضویت در حزب دموکرات کردستان» عنوان شده بود.

«منصور آروند» در تاریخ ۸ آذرماه سال گذشته از زندان مرکزی ارومیه به زندان مهاباد انتقال یافت. پس از انتقال به زندان مهاباد به طور شفاهی به این زندانی سیاسی اطلاع داده شد که حکم اعدام وی از سوی دیوان‌عالی کشور نقض و با یک درجه تخفیف به حبس ابد تبدیل شده است.

پیش‌تر یک منبع از زندان مهاباد در این باره به «کانون مدافعان حقوق بشر کردستان» گفته بود که «منصور آروند» قبل از انتقالش از زندان مهاباد به هم‌بندی‌های خود گفته بود، وی شک دارد که حکم اعدامش لغو شده باشد، زیرا هیچ‌گاه به طور رسمی و کتبی حکمی مبنی بر لغو حکم اعدامش دریافت نکرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,