Saturday, 18 July 2015
24 January 2020
با نزدیک شدن به پایان مهلت تعیین شده

«عراقچی: اگر لازم باشد گفت‌وگوهای اتمی را چند روز بیش‌تر ادامه می‌دهیم»

2015 June 22

خبر / رادیو کوچه

 

«عباس عراقچی»، معاون وزیر امور خارجه ایران و مذاکره‌کننده ارشد اتمی آن کشور می‌گوید اختلاف نظرهایی که درباره متن توافق نهایی وجود داشته کمتر شده اما پیشرفت کار در حد انتظار ایران نیست.

بنابه گزارش خبرگزاری «ایسنا»، «عباس عراقچی» امروز دوشنبه اول تیر ماه به تلویزیون دولتی ایران گفته است ضرب الاجل تعیین شده برای ایران نهایی نیست و اگر لازم باشد گفت‌وگوها چند روز بیش‌تر ادامه پیدا خواهد کرد.

مذاکرات اتمی میان نمایندگان ایران و گروه ۱+۵ در وین و در سطح معاونان وزارت خارجه در جریان است و ضرب‌الاجل تعیین شده برای رسیدن به توافق نهایی سی‌ام ژوئن برابر با نهم تیر ماه اعلام شده است.

eraghchi

از سوی دیگر در فاصله هشت روز باقی مانده تا مهلت تعیین‌شده برای رسیدن به توافق جامع هسته‌ای، «فیلیپ هموند»، وزیر امور خارجه بریتانیا گفته است که ایران باید انعطاف بیشتری از خود نشان دهد.

آقای «هموند» که برای شرکت در اجلاس وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا به لوکزامبورگ سفر کرده روز دوشنبه بیست و دوم ژوئن به خبرنگاران گفت: اگر بخواهیم به توافقی برسیم باید شاهد انعطاف بیشتری از طرف ایران در مذاکرات هسته‌ای باشیم.

وزیر امور خارجه بریتانیا نیز با ابراز امیدواری به این‌که در روزهای آینده پیشرفت‌های واقعی در مذاکرات با ایران حاصل شود، احتمال ادامه مذاکرات بعد از تاریخ تعیین‌شده یعنی ۳۰ ژوئن (نهم تیر) را هم مطرح کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,