Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
با ١٦٧ رای مخالف استیضاح

«علی‌اصغر فانی در وزارت آموزش و پرورش ابقا شد»

2015 June 24

خبر / رادیو کوچه

 

«علی‌اصغر فانی» وزیر آموزش و پرورش ایران، در جلسه علنی امروز چهارشنبه چهارم تیر ماه، با ١۶٧ رای مخالف استیضاح نمایندگان مجلس آن کشور، بار دیگر در مقام خود ابقاء شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا»، نمایندگان مجلس با ٧۶ رای موافق استیضاح، ١۶٧ رای مخالف استیضاح و ١٣ رای ممتنع از مجموع ٢۵۶ کارت توزیع شده بار دیگر به فانی رای اعتماد دادند.

طرح استیضاح وزیر آموزش‌ و پرورش ایران با ۴۹ امضا به هیات‌ رییسه مجلس رفته بود، این طرح در جلسه علنی مجلس فقط ۷۶ رای اخذ کرد که برای برکناری وزیر کافی نبود.

بررسی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی قرار داشت که در ابتدا ٩ نماینده موافق استیضاح جبار کوچکی نژاد، نادر قاضی‌پور، مهدی موسوی نژاد، حامد قادر مرزی، فرهاد بشیری، محمد سعید انصاری، محسن علیمردانی، محمود شکری و احمد آریایی نژاد به ایراد سخن پرداختند و بعد از اظهارات این نمایندگان وزیر توضیحات اجمالی از عملکردش در ٢٢ ماه گذشته تصدی‌گری در وزارت آموزش و پرورش پرداخت و در ادامه غلامرضا تاجگردون و غلامرضا مصباحی مقدم در مقام دفاع از فانی سخن گفتند.

بر اساس این گزارش، پس از این اظهارات، قسیم عثمانی و سید حسین نقوی حسینی نیز در فرصت باقی‌مانده به بیان دلایلشان برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش پرداختند و در پایان نیز وزیر مجددن از خود دفاع کرد و به ابهامات و سوالات مطرح شده پاسخ داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,