Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
اقدام غیراخلاقی

«اخاذی بانک پاسارگاد از زندانیان دربند»

2015 June 24

گزارش / رادیو کوچه

 

بانک پاسارگاد در اقدامی غیراخلاقی اقدام به ابطال کارت‌های بانکی زندانیان زندان رجایی‌شهر کرج کرده است.

به گزارش «سحام»، بانک خصوصی پاسارگاد در یک اقدام غیر اخلاقی و البته غیرقانونی تمامی کارت‌های بانکی زندانیان استان تهران و زندان رجایی‌شهر کرج را باطل کرده است.

این بانک برای صدور مجدد کارت بانکی برای زندانیان زندان رجایی‌شهر و زندان‌های استان تهران، مبلغ ۲۰۰۰۰ ریال از آنان طلب و وصول کرده‌است.

این در حالی است که تاریخ اعتبار اغلب این کارت‌ها تا آبان‌ماه ۱۳۹۵ بوده است.

pasargad

این اقدام غیر اخلاقی و غیرقانونی با اعتراض زندانیان راه به جایی نبرده و مسئولان زندان رجایی‌شهر در برابر این اقدام سکوت اختیار کرده‌اند.

کارت‌های بانکی در زندان از احتیاجات ضروری یک زندانی است، چرا که خانواده‌های زندانیان به حساب بانکی بستگان زندانی خود پول واریز می‌کنند تا زندانیان بتوانند احتیاجات خود را از درون زندان توسط دستگاه‌های کارت‌خوان(POS) فراهم کنند. برهمین اساس زندانیان دربند ناچار شده‌اند که این مبالغ غیرقانونی را به بانک پرداخت کنند.

به گزارش «سحام»، فقط در زندان رجایی‌شهر کرج، بیش از ۵۰۰۰ زندانی نگهداری می‌شوند که با یک محاسبه ساده، بانک پاسارگاد فقط از محل اخذ این وجوه غیرقانونی از زندانیان این زندان بزرگ، مبلغ ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال درآمد کسب کرده است. گرچه با محاسبه تعداد زندانیان زندان‌های استان تهران، این مبلغ بسیار بیشتر خواهد شد.

گفتنی است در ماه‌های گذشته، فشار بر زندانیان زندان رجایی‌شهر کرج به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش پیدا کرده است.

11289851_10204197159631077_1711504234_n

در اقدامی دیگر وزارت اطلاعات دولت تدبیر و امید با همکاری قوه قضائیه، اقدام به نصب دستگاه‌های ارسال کننده پارازیت در این زندان کرده که جان زندانیان بی‌دفاع زیادی را به خطر انداخته است.

با نصب این دستگاه‌ها(که با هدف ایجاد اختلال در سامانه‌های چند دستگاه تلفن‌ همراه موجود در زندان انجام شده) زندانیان زیادی دچار ضعف‌های جسمانی، سردردهای شدید، دوبینی، حالت تهوع مداوم، ضعف اندام گوارشی و … شده‌اند.

زندانیان بارها صدای اعتراض خود را به مسئولین زندان رسانده‌اند، اما مسئولین زندان می‌گویند نصب این دستگاه‌ها از حیطه اختیار ما خارج است و وزارت اطلاعات و قوه قضائیه باید در این زمینه پاسخ‌گو باشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,