Saturday, 18 July 2015
04 August 2020
با پوشیدن لباس مبدل و عبوز از مرز ترکیه

«داعش در کوبانی و روستاهای اطراف آن دست به قتل‌عام غیرنظامیان زد»

2015 June 25

خبر / رادیو کوچه

 

تعدادی از شبه‌نظامیان داعش، صبح روز پنج‌شنبه بیست و پنجم ژوئن، با لباس مبدل نیروهای مدافع خلق وارد کوبانی شده‌اند و مردم غیرنظامی این شهر رابه گلوله بسته‌اند.

گزارش‌ها از کوبانی حاکی از آن است که تعدادی از نیروهای داعش با پوشیدن لباس مبدل نیروهای نظامی کرد و با استفاده از چهار خودرو روز پنج‌شنبه ٢۵ ژوئن، حدود ساعت ۴ صبح به وقت محلی، وارد دبیرستانی در شهر کوبانی شده‌اند و اکنون در محاصره نیروهای نظامی و امنیتی کرد قرار دارند.

بنابه گزارش‌ها شبه‌نظامیان داعش قبل از ورود به کوبانی، وارد روستای «برخی بوتان» در ٣٠ کیلومتری جنوب کوبانی شده‌اند و با به گلوله بستن مردم روستا حدود ٢٠ نفر از اهالی غیرنظامی روستا را قتل‌عام کرده‌اند.

همچنین در این حمله علاوه بر قتل‌عام ٢٠ نفر از مردم غیرنظامی که بیشترشان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، تعداد بسیار زیادی از مردم روستای «برخی بوتان» نیز زخمی شده‌اند که تعدادی از زخمی‌ها به بیمارستان‌های کوبانی و تعدادی نیز به اقلیم کردستان منتقل شده‌اند.

2

دبیرستانی که نیروهای داعش در آم محاصره شده‌اند

دستگاه امنیتی روژآوا (آسایش) به خبرگزاری «روژنیوز» گفته است که شبه‌نظامیان داعش پس از آن‌که با اتومبیل‌های حامل مواد منفجره به کوبانی حمله کردند، وارد دبیرستان بنین شده‌اند و اکنون در محاصره نیروهای نظامی کرد قرار دارند.

مرکز اطلاع‌رسانی یگان‌های مدافع خلق نیز گزارش داده است که شبه‌نظامیان داعش از دروازه مرزی ترکیه – کوبانی واد شهر شده‌اند و تا کنون ٨ نفر از شهروندان غیرنظامی کوبانی در اثر حمله نیروهای داعش کشته شده‌اند.

بنابه این گزارش، نیروهای داعش که وارد کوبانی شده‌اند در محاصره قرار گرفته‌اند و کنترل شهر در دست یگان‌های مدافع خلق است. فرماندهی یگان‌های مدافع خلق از مردم کوبانی خواسته است که تا آرام شدن وضعیت شهر در خانه‌های خود بمانند و از خانه خارج نشوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,