Saturday, 18 July 2015
31 March 2023
تصفیه با گیاهان و میکروارگانیسمها

«تصفیه آب با گیاهان در استخرهای طبیعی»

2015 June 26

گزارش / رادیو کوچه

منبع: یورو نیوز

 

استخرهای طبیعی بین کسانی که صاحب استخر خصوصی هستند، طرفدار پیدا کرده است. نمونه‌ای از این استخرها در شهر بون در ناحیه بورگوین فرانسه قرار دارد که آب آن را گیاهان و میکروارگانیسم‌ها به شکل طبیعی تصفیه می‌کنند و آب شفاف و سالم و تمیز می‌ماند.

در این استخر نیازی به تعویض آب نیست زیرا مراحلی که آب برای تصفیه طی می‌کند، مداربسته است. گیاهان آب را فیلتر می‌کنند و سپس آب از حوض‌های باززایی می‌گذرد، خالص می‌شود و دوباره به استخر اصلی می‌ریزد. ده کیلومتر لوله زیر استخر وجود دارد که در طول روز چند بار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

Untitled

تکنیسین این استخر می‌گوید: «چهار تلمبه داریم که هر ۲۴ ساعت مشغول انتقال آب هستند. طی ۱۲ ساعت تمام حجم آب استخر یک بار چرخه را کامل کرده است.»

این سیستم دردسرهایی نیز دارد. چهار بار در هفته آب آنالیز می‌شود تا اطمینان حاصل شود کیفیت آب خوب است. باید هر روز کف استخر را برس کشید. کسانی که به استخر می‌آیند باید همچنان هر بار قبل از ورود به استخر دوش بگیرند و نباید لوسیون ضد آفتاب به کار ببرند تا آب استخر تازه و شفاف بماند.

نمونه‌ای دیگر از استخرهای طبیعی در باشگاه کینگز کراس پاند در قلب لندن قرار دارد. این استخر شنای طبیعی به مساحت ۴۰۰ مترمربع می‌تواند پذیرای ۱۶۰ شناگر در روز باشد. گیاهان و سیستم فیلترهای مشابه آب را تمیز و دمای آن را همواره ۲۵ درجه سانتی گراد نگاه می‌دارد.

در آلمان حدود ۱۰۰ استخر طبیعی وجود دارد. بیشتر این استخرها نمی‌توانند بیش از ۲ ماه در تابستان باز بمانند.

کریستوف لویسین در “سن رومن سور شر” در فرانسه زندگی می‌کند، پشت حیاط خانه‌اش که استخری طبیعی ایجاد کرده است که می‌تواند هفت ماه در سال از آن استفاده کند. او می‌گوید که هزینه و وقت کم‌تری صرف این استخر طبیعی می‌کند. هزینه ساخت استخرهای خصوصی طبیعی بین ۳۰ تا ۸۰ هزار یورو است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,