شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
پس از ٢ روز نبرد

«کردها بار دیگر نیروهای داعش را از کوبانی بیرون راندند»

۱۳۹۴ تیر ۰۶

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای نظامی کرد امروز شنبه، بیست و هفتم ژوئن موفق شدند بار دیگر شبه‌نظامیان داعش را از شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه را به بیرون برانند و کنترل کامل آن را در دست بگیرند.

خبرگزاری «رویترز»، به نقل از «رامی عبدالرحمن» مدیر گروه ناظر حقوق بشر در سوریه گزارش داده است که نیروهای نظامی کرد متشکل از یگان‌های مدافع خلق «YPG» و یگان‌های مدافع زن «YPJ»، روز شنبه ٢٧ ژوئن شبه‌نظامیان دولت اسلامی، داعش را از بخش‌های اشغال شده این شهر بیرون رانند و کنترل کامل آن را به دست گرفتند.

خبرگزاری «فرانسه» نیز با تایید این خبر بدون ارایه آمار دقیقی، اعلام کرده است که شمار زیادی از نیروهای داعش در درگیرهای امروز در کوبانی کشته شده‌اند.

kobani0

بیش‌تر کسانی که در کوبانی توسط داعش کشته شدند زنان و کودکان بوده‌اند

شهر کردنشین کوبانی که در منطقه هم مرز با ترکیه قرار دارد، از پنج‌شنبه گذشته بار دیگر هدف حملات گروه داعش قرار گرفت که به گفته گروه ناظر حقوق بشر سوریه، ظرف ٢۴ ساعت اول حمله داعش به کوبانی، دست کم ١۴۶ غیرنظامی کشته شدند.

در همین رابطه کردهای ترکیه، حکومت آنکارا را به حمایت از داعش متهم می‌کنند و خانم «فیگن یوکسکداغ»، یکی از رهبران حزب دوکراتیک خلق‌ها ضمن اعلام این مطلب گفته است: به احتمال زیاد داعشی‌ها از طریق استان شاتلی اورفه ترکیه وارد شهر کوبانی سوریه شده‌اند.

این در حالی است که، «تانجو بیلقیچ»، سخن‌گوی وزارت خارجه ترکیه این ادعا را که داعشی‌ها از خاک ترکیه به کوبانی حمله کرده‌اند، رد کرده است.

مطالب مرتبط

داعش در کوبانی و روستاهای اطراف آن دست به قتل‌عام غیرنظامیان زد

گالری / قتل‌عام بیش از ١۵٠ غیرنظامی کرد در کوبانی توسط داعش

آمریکا تغییر ساختار جمعیتی در شمال سوریه توسط کردها را رد کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,