Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
در رابطه با فروش فرودگاه قشم

«بازداشت دو مدیرعامل پیشین منطقه آزاد قشم»

2015 June 28

خبر / رادیو کوچه

 

در جریان پرونده فروش فرودگاه قدیمی جزیره قشم، دو نفر از مدیران عامل و دو نفر از مدیران کل سازمان منطقه آزاد قشم بازداشت و زندانی و برخی از اعضای هیات مدیره برای ارایه توضیحات به مراجع قانونی احضار شده‌اند.

«ایرنا» خبرگزاری دولتی ایران روز یک‌شنبه هفتم تیر ماه، ضمن اعلام این خبر به نقل از یک منبع آگاه در قشم گزارش داده است، این دو مدیران عامل در سال‌های ١٣٨٩ و ١٣٩٠ با حکم معاون رییس جمهوری وقت به عنوان پنجمین و ششمین مدیران عامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شده بودند .

این منبع آگاه که خواسته است نامش گفته نشود، با بیان این‌که پرونده یاد شده توسط دادگستری استان هرمزگان در حال رسیدگی است و نمی‌توان تا زمان تکمیل شدن پرونده توضیحات دقیقی در این خصوص ارایه کرد افزوده است: در این ارتباط یکی از مدیران عامل پیشین سازمان منطقه آزاد قشم نزدیک به شش ماه پیش دستگیر و از آن تاریخ با قرار وثیقه سه هزار میلیارد ریالی در بازداشت به‌سر می‌برد.

bazdasht

وی افزوده است: این شخص در زمان تصدی ٢٠ هکتار اراضی فرودگاه قدیمی قشم را به قیمت هر مترمربع ٩٠٠ هزار ریال فروخته است و ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که ارزش ریالی هر مترمربع از این اراضی در آن تاریخ حدود یک میلیون و ۵٠٠ هزار ریال است.

وی اضافه کرده است: در دوره مدیر عامل بعدی نیز موضوع این زمین‌ها با تغییر در رویکردها به صورت مشارکت با خریدار مطرح می‌شود و در این زمینه با افزایش سه درصدی سهام منطقه آزاد قشم در طرح‌های ارایه شده برای زمین‌های این فرودگاه، ١٨٠ میلیارد ریال پول فروش این اراضی به خریدار بازگردانده شده و منطقه آزاد به صورت مشارکتی طرح‌ها را دنبال می‌کند.

وی اظهار کرده است: در این ارتباط مدیرکل سابق حقوقی و املاک سازمان منطقه آزاد قشم و سرپرست اداره کل حقوقی و امور قراردادهای این سازمان نیز دستگیر و بازداشت شده‌اند.

وی تاکید کرده است: در پرونده تشکیل شده یک سری تخلفات زنجیره‌ای مطرح شده است که در مرحله ادعا، بررسی و تحقیقات اولیه است.

وی با بیان اینکه علاوه بر ٢٠ هکتار زمین فروخته شده، پنج هکتار زمین دیگر نیز به خریدار فرودگاه قدیمی قشم واگذار شده، افزوده است: در ادامه این روند و در جریان مشارکت منطقه آزاد قشم با خریدار، چک‌های خریدار به وی بازگردانده شده و در حقیقت این اراضی به رایگان در اختیار خریدار قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید

دستور ویژه ترکان برای بازپس‌گیری اموال واگذارشده قشم

کشف چهار گونی چک وصول نشده

شهریار مشیری افشاگر فساد گسترده مالی در قشم برکنار شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,