Saturday, 18 July 2015
30 September 2020
در شمال سوماترا

«سقوط هواپیمای نظامی اندونزی باعث کشته شدن دست‌کم ٣٠ نفر شد»

2015 June 30

خبر / رادیو کوچه

 

سقوط یک فروند هواپیمای حمل و نقل نظامی اندونزی در یک منطقه مسکونی در شمال سوماترا در این کشور حداقل ۳۰ کشته بر جای گذاشته است.

به گفته مقامات اندونزی، هواپیمای هرکولس چهار موتوره حداقل دوازده خدمه داشته، روز سه‌شنبه سی‌ام ژوئن به فاصله کوتاهی پس از پرواز از شهر مدان، سقوط کرده است.

بنابه گزارش خبرگزاری «آنتارا اندونزی»، پلیس آن کشور تعداد مسافران ثبت شده هواپیمای نظامی حمل و نقل ارتش که ساعت ١١ ظهر امروز (سه‌شنبه) به وقت محلی در شهر مدان سومین شهر بزرگ اندونزی سقوط کرد را بیش از ۵٠ نفر ذکر کرده است.

44

این هواپیما که از سال ١٩۶۴ در ارتش اندونزی فعال بوده برای جابجایی نظامیان در مناطق مختلف و تدارکات ارتش استفاده می‌شده است.

یکی از سخن‌گویان نیروی هوایی اندونزی گفته است خلبان این هواپیما خواهان بازگشت به پایگاه به دلیل بروز اشکالات فنی شده بود که هنگام دور زدن در منطقه مسکونی سقوط کرد.

در ١٠ سال گذشته این دومین بار است که سقوط هواپیما در شهر مدان صورت می‌گیرد. سال ٢٠٠۵ نیز یک فروند بوئینگ ٧٣٧ خطوط هوایی ماندالا پس از برخاستن از باند فرودگاه بر روی مناطق مسکونی سقوط کرد که در نتیجه ۴٣ نفر کشته شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,