Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
وزیر کشور فرانسه

«مساجدی که در فرانسه خشونت را ترویج کنند منحل خواهند شد»

2015 July 01

خبر / رادیو کوچه

 

«برنارد کازنوو»، وزیر کشور فرانسه، گفت که حدود ١٠ تن از امامان جمعه مساجدی که خشونت و نفرت را تبلیغ و ترویج می‌کردند از این کشور اخراج شده‌اند و مساجدی که در آن‌ها نیز این گونه تبلیغات صورت بپذیرد نیز از این پس منحل خواهند شد.

بنابه گزارش بخش فارسی «رادیو فرانسه» «برنارد کازنوو»، وزیر کشور فرانسه روز سه‌شنبه سی‌ام ژوئن در واکنش به برخی انتقادها به رفتار حکومت این کشور در قبال اسلامگرایان ضمن اعلام این خبر گفت که از زمان روی کار آمدن فرانسوا هولاند، رییس جمهوری سوسیالیست فرانسه در سال ۲۰۱۲، چهل تن از امامان جماعت این کشور که مبلغ خشونت بوده‌اند از فرانسه اخراج شده‌اند.

bernard

براساس این گزارش «برنارد کازنوو» در عین حال گفته است که از آغاز سال جاری میلادی نیز علیه مروجان خشونت در فرانسه ۲۲ پرونده تشکیل شده است.

وزیر کشور فرانسه در پاسخ به برخی پرسش‌ها در مورد واکنش این کشور به مساجد سلفی‌ها که مبلغ جهاد و خشونت هستند، گفته است: چنین مساجدی منحل خواهند شد، در صورتی که آن‌ها و یا انجمن‌های حامی آنها خشونت و نفرت دینی را در فرانسه بپراکنند.

بنابه این گزارش «برنارد کازنوو» در ادامه تایید کرده است که در این زمینه نیز پرونده‌هایی تشکیل شده و در دست بررسی هستند.

شمار مسلمانان فرانسه بین ۴ تا ۵ میلیون نفر برآورد می‌شود و حدود ۲۵۰۰ مسجد در این کشور وجود دارد.

«برنارد کازنوو» همچنین با اشاره به اقدام تروریستی «یاسین صالحی» که همانند جهادیون رییس شرکت‌اش را سر برید و تصویر سر بریده را برای یکی از دوستانش از طریق تلفن همراه ارسال کرد، گفته است: حتا اگر متهم در این اقدام انگیزه‌های شخصی داشته است، اما، او در ارتکاب این جنایت مشمئزکننده از نمادها و هولناک‌ترین تصاویر تروریست‌های اسلام‌گرا استفاده کرده است.

بیشتر بخوانید

جزییات حمله تروریستی به یک تاسیسات صنعتی در لیون فرانسه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,