شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
خبرهای ورزشی

«برانکو ایوانکویچ: پرسپولیس در سه روز آینده شکل می‌گیرد»

۱۳۹۴ تیر ۱۳

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

برانکو ایوانکویچ: پرسپولیس در سه روز آینده شکل می‌گیرد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تاکید بر این‌که این تیم طی سه روز آینده شکل واقعی به خود خواهد گرفت گفت: به دنبال یک دروازه‌بان خوب برای پرسپولیس هستیم تا بتواند با «سوشا مکانی» و «مرتضی قدیمی‌پور» رقابت کند.

به گزارش خبرنگار مهر «برانکو ایوانکویچ» پس از خروج از جلسه با مسوولان باشگاه در جمع خبرنگاران گفت: یک جلسه مرسوم را پشت‌سر گذاشتیم، همه موضوعات پیرامون باشگاه را مرور کردیم. مانند لیست اسامی بازیکنان و کمپی که قرار است در صورت مهیا نشدن شرایط جایگزین شود. هم‌چنین در خصوص آکادمی و هر آن‌چه که در فوتبال در حیطه باشگاه مربوط می‌شود در خصوص آن صحبت کردیم.

وی در رابطه با نتیجه جلسه با مدیر برنامه‌های «ضرغام اسماعیل» و «مارکو ماریچ» اظهار داشت: این‌ها مذاکراتی هستند که در حال انجام است و همیشه دو جانبه هستند که برای یک مذاکره علاقه نشان می‌دهند و بهترین مسئله این است که هر دو طرف مذاکره حضور دارند. این مسئله بیانگر این موضوع است که علاقه‌مندیم این بازیکنان اضافه شوند و این گام بزرگی برای نقل‌و‌انتقالات است. امیدوارم که این کار انجام پذیرد.

branko

برانکو در پاسخ به این پرسش که رزومه چند بازیکن دیگر از کشورهای مختلف به او داده شده اظهار داشت: من رزومه هیچ‌کدام از موارد را دریافت نکردم البته این مسئله را باید در نظر داشت که ما تعداد محدودی بازیکن خارجی می‌توانیم جذب کنیم. ما فقط سه بازیکن غیر‌آسیایی و یک بازیکن آسیایی می‌توانیم جذب کنیم. «مایکل اومانیا» که در عضویت تیم ماست و اگر با «لوکاماریچ» به توافق برسیم تنها یک سهمیه دیگر داریم که آن هم به مهاجم اختصاص دارد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص این‌که آیا مطالباتش را دریافت کرده یا خیر اظهار داشت: من زیاد به پرداختن به بخش مالی علاقمند نیستیم. چون همان‌طور که می‌دانید این‌ها جزو اسرار کاری هستند. این هم مانند قرارداد بازیکن با باشگاه است که سعی می‌شود فاش نشود.

برانکو ایوانکویچ در رابطه با خلا یک هافبک بازی‌ساز و مهاجم هدف در تیم و این‌که «وحید امیری» در پرسپولیس تصریح کرد:  به سختی می‌توان یک گل‌زن واقعی را پیدا کرد. همین‌طور هم این بحث شامل یک بازی‌ساز هم می‌شود و قیمت این دو قطعن گران است. همه شما پیگیر فوتبال جهان هستید و می‌دانید که چهره‌ای از بازیکنان ذکر شده کم پیدا می‌شود.

وی افزود: البته ما هم باید تلاش کنیم تا چهره تیم‌مان را شکل دهیم. اما تا جایی که به باشگاه مربوط می‌شود راجع به اسامی نباید صحبت شود و زمانی که قرارداد آنها امضا و نهایی شد آن‌گاه اسم آنها برده خواهد شد زیرا مذاکرات راحت نیست و باشگاه همیشه صاحب استانداردهای خودش است و معمولن نام آنها برده شود به نتیجه نمی‌رسند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که چه زمانی تیم تکمیل می‌شود گفت: به اعتقاد من در دو، سه روز آتی تیم تکمیل می‌شود.

برانکو در پایان در رابطه با این‌که سوشا مکانی در سه بازی ابتدایی لیگ محروم است و چه تدبیری برای جایگزینی او خواهید اندیشید گفت: مکانی سه جلسه محروم نیست و یک جلسه محرومیت دارد و دو جلسه دیگر تعلیقی است، البته ما در حال جست‌و‌جو برای جذب یک دروازه‌بان دیگر هستیم تا بتواند با سوشا رقابت کند.

مهدوی‌کیا: همیشه دوست داشتم مربی‌گری را از پایه آغاز کنم

بازیکن سابق تیم‌ملی فوتبال ایران می‌گوید دوست دارد مربی‌گری را از تیم‌های پایه آغاز کند.

«مهدی مهدوی‌کیا» در گفت‌و گو با ایسنا درباره انتخابش به عنوان مربی تیم زیر ١۴ ساله‌های هامبورگ اظهار کرد: مدت‌ها بود که باشگاه هامبورگ به دنبال هم‌کاری با من بود و از آن‌جا که من قصد داشتم کلاس‌های مربی‌گری‌ام را در اروپا و در آلمان بگذرانم پیشنهاد باشگاه هامبورگ را قبول کردم و قرار است از دو هفته آینده با تیم زیر ١۴ ساله‌های هامبورگ هم‌کاری کنم. در آلمان باید حتمن درجات مربی‌گری را پشت‌سر بگذارید تا بتوانید به عنوان سرمربی روی نیمکت بنشینید.

mahdawikia

وی افزود: همیشه دوست داشتم مربی‌گری را از تیم‌های پایه شروع کنم. خوشحالم که این فرصت برایم به وجود آمده و می‌توانم تجربیات زیادی را از اروپا و فوتبال باشگاه هامبورگ به دست بیاورم.

او در پاسخ به این سوال که آیا تجربیات شما در مربی‌گری آلمان روزی به فوتبال ایران کمک خواهد کرد یا خیر گفت: قطعن همین‌طور است. من همیشه سعی می‌کنم مربی‌گری را از پایه آغاز کنم و امیدوارم روزی بتوانم این تجربیات را در فوتبال ایران استفاده کنم.

مهدوی‌کیا هم‌چنین درباره آخرین وضعیت آکادمی خودش گفت: تمرین‌هایمان را پشت‌سر می‌گذاریم و در حال حاضر تیم‌مان در اردو به سر می‌برد. قصد داریم در هفته‌های آینده در یک تورنمنت معتبر شرکت کنیم تا تجربیات بازیکنان ما روز به روز افزایش یابد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,