Saturday, 18 July 2015
31 March 2023

«کشته شدن ۵ کارشناس ایرانی در حملات ائتلاف به شمال یمن»

2015 July 04

 

در بسیاری از رسانه‌ها یا در جامعه پارسی‌زبان هر روز خبرها و یا نوشته‌هایی منتشر می‌شود که به لحاظ خبری ممکن است منبع‌های آن قابل تایید نباشد اما برای اطلاع شما خوانندگان این نوشته‌ها در بخش «شایعه» رادیو کوچه منتشر می‌شود. صحت و سقم این نوشته مورد تایید رسمی رادیو کوچه نیست و فقط به عنوان «اطلاع» بازنشر می‌شود. 

شایعه / رادیو کوچه

منبع: العربیه

 

منابع العربیه از کشته شدن ۵ تن از کارشناسان ایرانی و شماری از کادرهای فنی در بمباران هوایی یک کارخانه موشک سازی واقع در منطقه ساقین در استان صعده در شمال یمن توسط جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی خبر دادند.

در همین حال شماری از فرماندهان حوثی ها در حملات هوایی جنگنده های ائتلاف به منزل عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن که در کنترل شبه نظامیان حوثی قرار دارد، کشته شدند.

saudi-fighter-jets

شامگاه جمعه و بامداد شنبه ٣ و ۵ ژوئیه، جنگنده های ائتلاف چند پایگاه، محل های تجمع حوثی ها و مخازن اسلحه آن ها را در چند استان یمن بمباران کردند. شاهدان عینی به العربیه گفتند که دو حمله هوایی، پایگاه های حوثی ها و علی عبد الله صلح رئیس جمهوری مخلوع یمن را، در منطقه صرواح در استان مارب، هدف قرار دادند.

همچنین انفجارهای شدیدی دانشکده مهندسی نظامی در شمال صنعا را لرزاند. این دانشگده توسط جنگنده های ائتلاف بمباران شد.

از سویی جنگنده های ائتلاف پایگاه فرماندهی نیروی هوایی در شمال صنعا، مخازن اسلحه در کوه النهدین و دفتر ریاست جمهوری در جنوب پایتخت را بمباران کردند.

حملات هوایی ائتلاف، محل تجمع حوثی ها در ابین، حجه، عدن، شبوه، الجوف و الضالع را نیز شامل شد و به کشته و زخمی شدن ده ها تن از شبه نظامیان انجامید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,