Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در ایالت کرالا

«بازداشت ١٢ خدمه یک قایق ایرانی توسط گارد ساحلی هند»

2015 July 06

خبر / رادیو کوچه

 

گارد ساحلی هند در ایالت کرالا واقع در جنوب غربی آن کشور، یک قایق ماهیگیری ایرانی را توقیف و ۱۲ خدمه آن را بازداشت کرده است.

خبرگزاری «تسنیم» روز دوشنبه پانزدهم تیر ماه، ضمن اعلام این خبر نوشته است که توقیف قایق و بازداشت خدمه در اوایل روز یک‌شنبه، صورت گرفته است.

همچنین خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز به نقل از یک مقام ارشد پلیس ایالتی کرالا گفته است خدمه قایق تحت بازجویی قرار گرفته‌اند تا تحقیقاتی در مورد احتمال «قاچاق» و «نقض امنیت ملی هند»، انجام شود.

daryaa

عکس تزیینی است

آسوشیتدپرس همچنین به نقل از سخن‌گوی وزارت دفاع هند گزارش داده است که توقیف قایق و بازداشت خدمه در اوایل روز یک‌شنبه، صورت گرفته و شبکه ان‌دی‌تی‌وی هند نیز اعلام کرده است که این قایق از روز جمعه تحت نظر بوده است.

خبرگزاری «پرس تراست» هند گزارش داده است که مقام‌های گارد ساحلی در این قایق یک تلفن ماهواره‌ای و یک مدرک هویت پاکستانی کشف کرده‌اند. تلفن ماهواره‌ای در هند غیرقانونی‌ است و این کشور با پاکستان نیز روابط پرتنشی دارد.

روزنامه «هندو» اما به نقل از یکی از بازرسان گزارش داده است که داستانی که بازداشت‌شدگان تعریف کرده‌اند «شدیدا شک‌بر‌انگیز» است و با وجود آنکه می‌گویند ماهی‌گیر هستند، اما «هدف و ملیت اصلی این افراد هنوز شبهه‌برانگیز است».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,