شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
خبرهای ورزشی

«شرط دایی برای حضور در انزلی»

۱۳۹۴ تیر ۱۵

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

شرط دایی برای حضور در انزلی

در حالی‌که بحث پیشنهاد ۳ میلیاردی به «علی دایی» از سوی یکی از خریداران باشگاه ملوان برای هدایت تیم فوتبال این باشگاه در این روزها مطرح شده، اما مباحث مالی در مذاکرات غیر‌رسمی طرفین، بیان نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، این روزها صحبت از واگذاری قطعی سهام باشگاه ملوان بندر‌انزلی به شخصی به نام «داریوش بهشتی» مطرح شده است، اما در حالی‌که هنوز سهام این باشگاه به صورت رسمی به این فرد منتقل نشده، خبر مذاکره‌اش با علی دایی و پیشنهاد ۳ میلیاردی به این مربی برای هدایت تیم ملوان در فصل آینده، به بحث روز فوتبال ایران مبدل شده است.

البته در چند روز گذشته مذاکراتی رسمی بین طرفین صورت نگرفته و بحث مالی نیز مطرح نشده است و مسایل بیان شده در این خصوص صحت ندارد.

dai

علی دایی که یکی دو پیشنهاد دیگر هم دارد، به خاطر نا‌مشخص بودن اوضاع مالکیت باشگاه ملوان، با این خریدار باشگاه مذاکره رسمی نکرده است.

سرمربی پیشین تیم‌های ملی ایران و پرسپولیس، به پیشنهاد‌دهندگان ملوانی اعلام کرده است باید وضعیت مالکیت، هیات‌مدیره و مدیر‌عامل مشخص شود. هم‌چنین مطالبات فصل گذشته بازیکنان پرداخت شده، وضعیت نفرات فعلی و بازیکنان سربازی که این تیم می‌تواند جذب کند نیز معلوم شود تا مذاکرات رسمی خود را با این باشگاه انجام دهد.

در حال حاضر باشگاه ملوان بندر‌انزلی شرایط خاصی داشته و همه مسایل در آن مبهم است و هنوز وضعیت واگذاری سهام، هیات‌مدیره و مدیر‌عامل آن مشخص نیست.

عنایت: برخی‌ها در جامعه داوری دنبال منافع خودشان هستند

رییس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال می‌گوید، وقتی مربیان و بازیکنان میلیاردی پول می‌گیرند برای توجیه شکستشان باید هم همه مشکلات را گردن داوری بیندازند.

«مسعود عنایت» در گفت‌و‌گویی با خبرنگار‌ ایسنا پیش از انتخاب به عنوان رییس دپارتمان داوری درباره‌ دلایل ایراد اتهام به داوران فوتبال و وضعیت نابسامان داوری اظها‌ر کرد: راحت‌ترین کار ممکن برای توجیه شکست‌ تیم‌ها ایراد را بر گردن داوری انداختن است و متاسفانه در فوتبال ایران دیواری کوتاه‌تر از دیوار داوری وجود ندارد.

وی ا‌دا‌مه‌ داد: مربی که بالای میلیارد تومان پول گرفته به جای این‌که خود را مسوول بداند در توجیه شکست موضوع را بر گردن داوری می‌اندازد، در صورتی‌که در همه جای دنیا داوران اشتباهاتی دارند حتا در فینال جا‌م‌جها‌نی هم داور اشتباه کرده است.

او درباره‌ بلاتکلیفی داوری ایران در آستانه فصل پانزدهم‌ نیز اظها‌ر کرد: متاسفانه بعضی‌ها جوی درست کرده‌اند و می‌گویند که کاندیدای داوری هستند، در صورتی‌که هیچ برنامه‌ای هم ندارند. بیشتر علت در خود جامعه داوری است که بعضی سنگ‌اندازی می‌کنند و مسوولان را دچار تردید می‌کنند و به دنبال منافع خودشان هستند.

anaiat

عنایت درباره‌ اتفاقات ورزشگاه تبریز هم گفت: باخت تراکتورسازی ربطی به «فغانی» نداشته و من وقتی این بازی پخش می‌شد نبودم و شنیدم داور اشتباه کرده که منجر به گل تراکتورسازی شده و یک اشتباه دیگری کرده و کارشناسان می‌گویند که داور دید نداشته برای دیدن صحنه، ایشان با توجه به این‌که فینال جام ملت‌های آسیا را هم قضاوت کرده و خوب هم بوده یکی از کاندیدای مسلم جا‌م‌جها‌نی ٢٠١٨ روسیه است. متاسفانه در ایران داریم کاری می‌کنیم که همین شانس را هم از دست بدهیم.

وی افزود: یک عده‌ای می‌خواهند مشکلات خود را بر گردن دیگران بیاندازند.

عنایت ا‌دا‌مه‌ داد: آقای «کفاشیان» خیرخواه فو‌تبا‌ل است و من چند سال در فدراسیون به عنوان مربی کمیته‌ داوران کار کردم و ایشان را می‌شناسم.

وی در مورد حقوق داوران نیز گفت: با توجه به شرایطی که در فو‌تبا‌ل ما و سنگینی وظیفه داور حقوق داوران خیلی پایین است، متاسفانه همین حقوق پایین هم سر وقت پرداخت نمی‌شود. حالا لیگ‌برتر را پرداخت می‌کنند، ولی لیگ‌های دو و سه، سه تا چهار سال است که پرداخت نشده و این‌ها حتا هزینه ایاب و ذهاب را هم خودشان پرداخت می‌کنند.

آخرین وضعیت نقل‌و‌انتقالات پرسپولیس

سخنگوی هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس آخرین وضعیت نقل‌و‌انتقالات این تیم برای حضور در پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ‌برتر را تشریح کرد. وی هم‌چنین تاکید کرد اولویت هیات‌مدیره جذب بازیکنان جدید است.

به گزارش خبرنگار مهر، «حسین عبدی» در نشست خبری عصر روز دوشنبه در محل باشگاه پرسپولیس، در مورد اتفاقات اخیر باشگاه، ضمن بیان مطلب فوق گفت: همه عوامل باشگاه مخصوصن مدیریت سعی و تلاش خود را به کار بسته‌اند تا با بازیکنان مدنظر «برانکو» مذاکره کنند. در این بین با نفرات متفاوت مذاکره شده و با جایگزین‌ها هم صحبت می‌شود که این مساله نسبت به کارهای دیگر باشگاه اولویت دارد.

وی با بیان این‌که برانکو باید با دیدگاه مدیران جدید هماهنگی پیدا کند، افزود: اولویتمان جذب بازیکنان جدید، تامین بودجه لازم برای رفع مشکلات و هزینه آن در محل مناسب است. هم‌چنین مسایل مدنظر برای درآمدزایی و مواردی که برای آینده باشگاه مهم است، نیز باید در نظر گرفته شود.

سخنگوی هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس با اشاره به این‌که در این مدت باید مشکلات گذشته مانند بدهی‌های مالی هم باید برطرف شود، یادآور شود: تلاش مدیران این است که امور باشگاه به بهترین شکل پیش رفته و بتوانیم به تیم و باشگاه پرسپولیس بهتر خدمت کنیم.

وی با اشاره به این‌که تاکنون ۸۰ درصد نفرات مدنظر برانکو جذب شده‌اند، تاکید کرد: بسیاری از این موارد انجام شده، اما در یکی دو پست مانند دفاع چپ با نفرات مدنظر در حال انجام مذاکرات نهایی هستیم.  اولویت فعلی مدیران باشگاه جذب بازیکنان جدید و بستن تیم به بهترین شکل ممکن است.

عبدی اضافه کرد: ضمن این‌که اسامی نفراتی که با آنها به توافق نرسیدیم را هم نمی‌گوییم و تنها نام هر کسی که قرارداد بست اعلام می‌شود. در حال حاضر تنها یک دفاع اهل کرواسی را جذب کردیم و نفرات دیگر کم‌کم به تیم اضافه می‌شوند تا تیم با بهترین توان در مسابقات فصل آینده به میدان برود.

perspolis

وی در ادامه در رابطه با پیوستن «محمد نوری» به تیم مسیمیر قطر اظهار داشت: باشگاه طبق لیست برانکو پیش می‌رود. در این‌باره اگر باشگاه نتواند فردی را جذب کند استراتژی این است که به دنبال نفرات جایگزین برویم. یک بازیکن آزاد حق دارد که برای خود تصمیم بگیرد و تعامل بین باشگاه و بازیکن باید دو طرفه باشد. امیدوارم هر اتفاقی که رخ می‌دهد برای پرسپولیس مفید باشد. ما نمی‌توانیم یک بازیکن را سالیان سال در تیم نگه داریم. البته محمد نوری بازیکن خوب، خوش اخلاق و دوست داشتنی ماست که این فصل علاقه داشتیم او را حفظ کنیم.

سخنگوی هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس در رابطه با جذب «مارکو ماریچ» آن هم در شرایطی که «یحیی گل‌محمدی» او را نخواسته تصریح کرد: من وارد مسایل فنی نمی‌شوم و مسوول فنی تیم برانکو است. البته جذب بازیکن سلیقه هر مربی است و شاید نتوانسته سلیقه سرمربی ذوب‌آهن را جلب کند. از حضور او در تیم‌های دیگر هم اطلاعی ندارم، اما بازیکن آزاد حق دارد که با تیم‌های دیگر مذاکره کند و ما هم بستگی به نیاز تیم و خواسته سرمربی بازیکن جذب می‌کنیم.

عبدی در رابطه با این‌که گفته می‌شود مسوولان باشگاه اعلام کرده‌اند پول «کریم باقری» را «سعید شیرینی» باید پرداخت کند اظهار داشت: البته شاید خوب نباشد که برخی اسامی مطرح شود اما این بحثی که مطرح شد اصلن صحت ندارد. من با کریم باقری صحبت کرده‌ام و او قرار است با طاهری صحبت داشته باشد تا به تیم برگردد. باقری از خانواده پرسپولیس است و در کادر‌فنی حضور دارد. فکر می‌کنم این بحث‌ها به شایعه بیشتر شبیه باشد.

وی در رابطه با حضور «احسان حاج‌صفی» در پرسپولیس تصریح کرد: ما یک لیست اصلی داریم که در صورت این‌که نتوانستیم بازیکنان مورد‌نظر را جذب کنیم باید بازیکنانی جایگزین شوند.

عبدی در رابطه با احضارش به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال گفت: از این موضوع اطلاع چندانی ندارم و باید درباره هر مسئله در جای‌گاه خودش صحبت شود.

وی در پایان در رابطه با اینکه بازیکنان از روی فیلم به برانکو معرفی می‌شوند اظهار داشت: ما یک لیست اولیه داشتیم که بیشتر سعی داشتیم تا لیست هجده بزرگ‌سال و چند بازیکن زیر ٢٣ سال را در باشگاه نگه داریم و طبق خواسته و ظرفیت پیش رویم. امیدوارم که لیست سریع‌تر آماده شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,