Saturday, 18 July 2015
29 January 2020
وزارت اطلاعات خواهان اشد مجازات است

«نرگس محمدی رییس کانون مدافعان حقوق بشر به همکاری با داعش متهم شد»

2015 July 07

خبر / رادیو کوچه

 

«نرگس محمدی»، روزنامه‌نگار، وکیل دادگستری، فعال مدنی و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر در ایران، که در حال حاضر در زندان به سر می‌برد، به همکاری با «داعش» متهم شده است.

«حمیدرضا محمدی» برادر نرگس محمدی، روز دوشنبه پانزدهم تیر ماه به سایت «مرکز حامیان حقوق بشر» گفته است: «اتهام عجیب‌ همکاری با داعش نیز به اتهامات نرگس محمدی اضافه شده که گمان ما براین است دلیل چنین اتهامی مخالفت خواهرم با اعدام چند سنی‌مذهب و درخواست رعایت انصاف و عدالت در دادرسی آنها از سوی مقامهای‌ قضایی بوده است.»

به گفته حمیدرضا محمدی، وزارت اطلاعات به دلیل آن‌چه «متنبه‌نشدن» نرگس محمدی می‌داند، شدیدترین مجازات را برای او درخواست کرده است.

ashton_mohammadi

آقای محمدی همچنین گفته است: «فعالیت در کانون مدافعان حقوق بشر و راه‌اندازی لگام (لغو گام‌به‌گام اعدام)» از دیگر اتهام‌های نرگس محمدی است.

«نرگس محمدی» در ۱۷ اسفندماه سال ۱۳۹۲ با «کاترین اشتون»، رییس وقت سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفارت اتریش در تهران ملاقات کرد. خبر این ملاقات با عکسی از او به همراه گوهر عشقی (مادر ستار بهشتی، وبلاگ‌نویسی که در بازداشت پلیس ایران جان خود را از دست داد) و همچنین کاترین اشتون، در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی به شکل گسترده‌ای منتشر شد، که مورد انتقاد مقامات ایرانی قرار گرفت.

خانم «محمدی»، در پی این دیدار به دادسرای زندان اوین، احضار و مورد بازجویی قرار گرفت و سپس به قید کفالت ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شد، اما باردیگر ماموران دادستانی در ساعات اولیه صبح روز سه‌شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه، با مراجعه به منزل این روزنامه‌نگار و سخن‌گوی کانون مدافعان حقوق بشر در ایران، او را بازداشت کردند.

نرگس محمدی، قرار است به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری دوباره محاکمه شود. دادگاه او قرار بود دوشنبه ۱۵ تیرماه برگزار شود که این اتفاق نیفتاد. درباره دلایل تعویق زمان محاکمه و تاریخ بعدی دادرسی هنوز چیزی اعلام نشده است.

بیشتر بخوانید

درخواست ۶۵٠ نفر از فعالان مدنی و اجتماعی برای آزادی نرگس محمدی

نرگس محمدی از سوی ماموران دادستانی بازداشت شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,