Saturday, 18 July 2015
28 September 2020
با شیطان بزگ نامیدن آمریکا

«محمدرضا نقدی: هدف ایران از مذاکرات اتمی شناخت آمریکا است نه رفع تحریم‌ها»

2015 July 12

خبر / رادیو کوچه

 

سردار محمدرضا نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این‌که شیطان بزرگ بودن آمریکا یک شعار نیست، افزود: آمریکا واقعن شیطان است و فریب، نیرنگ و عهدشکنی از خصوصیات اصلی شیطان است.

خبرگزاری «مهر»، روز یک‌شنبه بیست و یکم تیر ماه، گزارش داده است، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به موضوع مذاکرات ایران و ۱+۵ گفت: در ساعت‌های پایانی مذاکرات که همه انتظار اعلام یک توافق را داشتند، ناگهان فضا متلاطم شد و خبرگزاری‌های جهان مخابره کردند که آمریکا زیر توافقاتش زده است و پرونده را به جای اول برگردانده و مذاکره با خطر شکست مواجه شده است.

naghdi

بنابه این گزارش، آقای نقدی با بیان این‌که بعضی‌ها از این خبر متعجب شدند اما برای آن‌ها که ماهیت آمریکا را می‌شناسند، اصلن عجیب و غریب نبود، اظهار داشت: در پاسخ این زیاده خواهی‌ها، دیپلمات‌های ما گفتند «آمریکا باید از دلبستگی عاطفی به تحریم‌ها، دست بکشد» که خیلی‌ها با پوزخند گفتند «مگر می‌شود یک کشور تعلق خاطر و دلبستگی عاطفی به یک مقررات داشته باشد و سوال می‌کردند که این واژه دلبستگی به تحریم یعنی چه؟»

وی در ادامه تاکید کرده است: پاسخ این است که بله، آنچه دیپلمات‌های ما در قالب الفاظ دیپلماتیک آن را دلبستگی عاطفی آمریکا به تحریم‌ها خوانده‌اند، به زبان غیردیپلماتیک خودمان می‌شود همان که رهبر انقلاب آن را «کینه شتری» آمریکا نامیدند.

وی با بیان اینکه شیطان بزرگ بودن آمریکا یک شعار نیست، افزوده است: آمریکا واقعن شیطان است و فریب و نیرنگ و عهدشکنی از خصوصیات اصلی شیطان است. از خصوصیات دیگر شیطان آن است که وقتی با آدم ارتباط می گیرد تا او را به جهنم نبرد، دست بردار نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج در پاسخ به این سوال که ممکن است کسی بگوید اگر اینطور است پس چرا توافق کنیم؟ تصریح کرده است: بر خلاف تصور خیلی‌ها و تصور خود آمریکا که فکر می‌کنند ایران برای بهبود شرایط اقتصادی به توافق نیاز دارد، واقعیت این است که نیاز ایران به مذاکره و توافق نه به خاطر این است که توافق موجب تحول در اقتصاد کشور می‌شود، بلکه دستاورد اصلی این مذاکرات برای ما، شناخت بهتر ماهیت آمریکاست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,