شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
08 October 2016
با فرا استانی اعلام کردن موضوع

«ممانعت از دفن جنازه یک شهروند بهایی در گلستان جاوید سنندج»

۱۳۹۴ تیر ۲۲

خبر / رادیو کوچه

 

استانداری کردستان با فرا استانی اعلام کردن دفن جنازه «باجی خانم محمدی فر»، شهروند بهایی بیش از ۵٠ مامور نیروی انتظامی و افراد لباس شخصی مانع از دفن جنازه این شهروند بهایی در گلستان جاوید سنندج شدند.

بنابه گزارشی که روز دوشنبه بیست و دوم تیر ماه به «رادیو کوچه» رسیده است، روز گذشته پس از درگذشت خانم محمدی فر ماموران امنیتی با حضور در گلستان جاوید سنندج مانع از خاکس‌پاری وی در گلستان جاوید سنندج شدند و اعلام کردند که اجازه دفن این شهروند بهایی را نخواهند داد.

mohammadifar

در همین رابطه وب‌سایت «بهایی‌نیوز» نیز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده است که ماموران امنیتی و انتظامی دورتادور گلستان جاوید سنندج را محاصره کرده‌اند.

خانواده محمدی فر که از شهروندان بهایی ساکن سیسان از روستاهای شهر تبریز بودند به دلیل آزار و اذیت فراوان مجبور به مهاجرت به شهر سنندج شده بودند.

بنابر آخرین اخبار به دست آمده و اطلاع منابع آگاه خانواده محمدی فر هم اکنون در استانداری این شهر جهت شکایت از برخورد نیروهای امنیتی و اجازه دفن حضور یافته‌اند اما مسئولان این استان در جواب به این خانواده اعلام کرده است که «میت را ببرید جای دیگر.»

این خانواده

زمانی که خانواده این شهروند بهایی اعلام کردند قصد شکایت دارند، به آن‌ها گفته شده است که «این قضیه فرا استانی است و ما در این رابطه پاسخ‌گو نیستیم.»

لازم به یاداوری است که گلستان جاوید شهر سنندج پس از انقلاب اسلامی ٣ بار به صورت کامل تخریب شده است و آخرین مورد آن در بیست و یکم آذر ماه سال ١٣٩٢ بوده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,