Saturday, 18 July 2015
31 March 2023
خبرهای ورزشی

«چه کسی برای پرسپولیس بازیکن می‌گیرد»

2015 July 14

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

چه کسی برای پرسپولیس بازیکن می‌گیرد

ضد‌و‌نقیض‌ها در مورد خریدهای پرسپولیس و سکوت و غیرشفاف مسوولان پرسپولیس، پرسش‌ها و تناقض‌های بسیاری را به وجود آورده تا پرسش اصلی مطرح شود که چه کسی برای جذب بازیکنان این تیم تصمیم می‌گیرد؟

به گزارش خبرنگار مهر، به نظر می‌رسد اشکالی وجود دارد، اشکالی اساسی در آجر‌چینی امروز پرسپولیس. این‌که باور کنیم همه اخبار دل‌خوری «برانکو» از تضاد در لیست خودش و باشگاه دروغ است، اندکی انحراف از موضوع به نظر می‌رسد چون اخبار ضد‌و‌نقیض در رابطه با خواسته‌های برانکو و البته خواسته‌های باشگاه به چشم می‌خورد.

این تناقض‌ها البته به خودی خود بد نیست چرا که حرفه‌ای هم نیست عنان کار از صفر تا صد به مربی سپرده شود و او تیم را از پایین تا بالا با سلیقه خود ببندد، باشگاه‌های بزرگ دنیا هم چنین نمی‌کنند، به طور مثال «مورینیو» نمی‌تواند از صفر تا صد تیمش را بچیند، حق ندارد و خودش هم این حق را برای خود قایل نیست چون سرمایه‌های باشگاه را نمی‌توان دور ریخت و مربی باید با آن سرمایه‌ها کار کند و آنها را مطابق میل خودش هماهنگ کند.

با این وجود اما اخباری که از پرسپولیس به بیرون می‌آید نشان از وجود یک کمیته فنی قدرتمند و سوار بر کار که همه چیز را رصد می‌کند ندارد، بلکه بیشتر حکایت از سلیقه‌گرایی یکی دو نفر و البته ضعف مدیریت «طاهری» برای گفتن کلمه نه است.

perspolis

برانکو برخی بازیکنان را می‌خواهد، که برای او گرفته نشده، برخی را هم نمی‌خواهد که برای او خریداری شده. اگر این خریدها و نخریدن‌ها مطابق با دیدگاه فنی یک کمیته فنی قدرتمند بوده باشد حرفی نیست، در صورتی‌که شروع مدرنیسم در پرسپولیس و حرکت به سوی باشگاه شدن است، اما اگر این مهم را برخی اعضای هیات‌مدیره یا خود آقای طاهری تشخیص داده باشند، این موضوع خطرناک، سلیقه‌ای و غیر‌قابل قبول است.

کمیته فنی متشکل از نفراتی فنی و با‌سواد هستند که برای رد یا تایید نظر مربی در مورد یک بازیکن باید آنالیز و آمار داشته باشند و با مربی بحث و او را قانع کنند. پرسش این‌جاست که آیا این جلسه با این آمار و داده‌ها شکل گرفته؟ یا این‌که یک نفر نشسته و گفته فلانی به نظرم بازیکن خوبی نیست و او را نخریم بهتر است؟

اگر قرار بر سلیقه باشد، همان سلیقه سرمربی باشد بهتر است چون بهانه‌ها را از او می‌گیرد، اما اگر بنا بر یک حرکت علمی است، چرا پرسپولیس از علنی کردن این کمیته فنی که با آمار حرف می‌زند، ابا دارد؟

برانکو به ظاهر زیاد از خرید مسلمان راضی نیست، در مورد سید‌جلال به خواسته خود رسید، در مورد کریم انصاری‌فر هم اخبار ضد و نقیض است و برخی می‌گویند برانکو او را نمی‌خواهد اما پرسپولیس در حال مذاکره است. از سوی دیگر این اتهام و شائبه هم وجود دارد که برانکو برای آن‌که هم‌وطن خودش را بیاورد سید‌جلال را نخواسته و این تناقض را هم باید گذاشت کنار همه تناقض‌های دیگر.

این ایراد هم برای باشگاه پرسپولیس وجود دارد که آیا نخریدن سید‌جلال و خریدن ماریچ که تازه رباط پاره کرده حتا با نظر برانکو، صحیح بوده است؟ یا رد کردن گابریل که آمار می‌گوید پرسپولیس با او بسیار قوی‌تر از بدون او بوده و نتایج بهتری گرفته است! هر چند حرف برانکو در مورد نخواستن سید‌جلال به دلیل بودجه کم باشگاه هم در نوع خود سردرگم کننده است.

در واقع  نداشتن کنفرانس خبری و شفاف نکردن این ماجراها هم در نوع خود مشکل‌ساز و سوال برانگیز است و تبعاتش هم دو تجمع جلوی ساختمان پرسپولیس بوده است چرا که نه برانکو شفاف حرف می‌زند و نه سرپرست موقت باشگاه.

جالب‌ترین بخش ماجرا این‌جاست که این سکوت، مسوولیت نتایج را هم در آینده تقسیم می‌کند، سرپرست که موقت است و ممکن است نباشد، برانکو هم می‌تواند بگوید تیم را بد برای من بستند، اگر آن روزها می‌گفتم شرایط خوب است برای به هم نخوردن جو باشگاه بوده است و این بدترین بخش ماجراست.

سرافراز، کفاشیان را به حضور پذیرفت

عضو هیات‌رییسه فدراسیون فو‌تبا‌ل می‌گوید «علی کفاشیان» و رییس سازمان صدا‌و‌سیما برای موضوع پرداخت حق پخش تلویزیونی چهارشنبه این هفته‌ جلسه‌ای را برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «شهرام دبیری» بعد از اتمام جلسه هیات‌رییسه فدراسیون فو‌تبا‌ل، گفت: در مورد حق پخش تلویزیونی صحبت‌هایی مفیدی را انجام داده‌ایم و قرار بر این شد تا آغاز لیگ‌برتر این موضوع را پیگیری کنیم. موارد فنی و پیشنهادات خوبی را مطرح کرده‌ایم که در نهایت روز چهارشنبه کفاشیان و سرافراز، رییس سازمان صدا‌و‌سیما موضوعات خود را مطرح می‌کنند. از پیشنهادات دیگر این که تولید را به صدا‌و‌سیما واگذار کنیم و آنها از این راه سهم فو‌تبا‌ل از حق پخش را پرداخت کنند. این پیشنهاد کفاشیان بود. در تمام دنیا حق پخش ابزاری برای تامین مخارج تیم‌های بزرگ است.

kafashian

وی درباره این‌که آقای «تاج» اعلام کرده بود که اگر حق پخش تلویزیونی پرداخت نشود امکان دارد لیگ پانزدهم را برگزار نکنند؟ اظها‌ر کرد: قرار شد از تمام ابزارها برای فو‌تبا‌ل استفاده کنیم. باید ببینیم که تیم‌های بزرگ دنیا و لیگ‌های بزرگ چه راه‌کاری برای تامین مخارجشان دارند. باید از فو‌تبا‌ل حمایت شود، اما تعطیل شدن لیگ مطرح نیست و باید راه‌کار دیگری را بیاندیشیم.

عضو هیات‌رییسه فدراسیون فو‌تبا‌ل در ادامه ا‌ضافه‌ کرد‌: امروز درباره وضعیت لیگ‌برتر و لیگ یک و این که سه تیم از لیگ‌برتر به لیگ یک سقوط کنند و سه تیم از لیگ یک به لیگ‌برتر صعود کنند صحبت کردیم. هم‌چنین قرار شد لیگ یک به صورت یک گروه برگزار شود.

دبیری هم‌چنین درباره این‌که آیا درباره موضوع سقوط راه‌آهن به لیگ یک صحبت شد یا خیر؟ گفت: خیر! در جلسه امروز در این زمینه صحبتی نکردیم، اما بعد از جلسه با آقای تاج درباره این موضوع صحبتی را انجام دادیم و گفتیم که بهتر بود راه‌آهن به لیگ دسته یک سقوط نمی‌کرد و کمیته‌ استیناف چنین رایی را صادر نمی‌کرد.

نیاز استقلال به سه بازیکن دیگر

معاون ورزشی باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت این تیم در فصل نقل‌و‌انتقالات توضیحاتی ارایه داد.

به گزارش ایسنا، «علی نظری جویباری» معاون ورزشی باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که استراتژی آبی‌پوشان پایتخت در فصل نقل‌و‌انتقالات چه بوده است، گفت: ما بعد از جلسه‌ای که با آقایان افشارزاده، امیری، پورحیدری و مظلومی داشتیم تصمیم گرفتیم تا سن تیم را کاهش دهیم. در همین راستا تصمیم گرفتیم ترکیبی از بازیکنان جوان و با‌تجربه را در فصل جاری به کار بگیریم. به امید خدا با تلاش همه دوستان استقلال در نهایت موفق شود.

esteghlal

وی در پاسخ به این سوال که چقدر به اهدافی که باشگاهش در نظر داشته، رسیده است؟ اظها‌ر کرد: ما چیزی حدود 80 الی 85 درصد از لیستی که آقای «پرویز مظلومی» آن را به ما داده بودند، جذب کرده‌ایم. دو بازیکن خارجی و یک بازیکن داخلی مدنظر ماست و امیدوارم هر‌ چه‌ سریع‌تر بتوانیم لیست تیم را ببندیم. می‌دانیم که کار خیلی طول کشید و هو‌اد‌ا‌ران ناراحت هستند، اما تلاشمان را می‌کنیم تیم را در یکی، دو روز آینده ببندیم. خیلی کار طول کشید و ما این مساله را می‌دانیم و هم‌چنین می‌دانیم که هو‌اد‌ا‌ران ناراحت هستند، اما باید توجه کنیم که ما کمی مشکل مالی داریم. درست است که بازیکنان نهایت هم‌کاری را با ما داشتند اما این طبیعی است که بازیکنان جدید که شناختی از ما ندارند مجبور هستیم به آنها پول بدهیم.

وی در پاسخ به این سوال که استقلالی‌ها تاکنون چه بازیکنانی را به صورت قطعی جذب کرده‌اند؟ خاطر‌‌نشان کرد: مهدی رحمتی، جابر انصاری، حاج محمدی، روزبه چشمی، میثم مجیدی و فرشید اسماعیلی را جذب کرده‌ایم.

نظری جویباری در پاسخ به این سوال که کمبودهای تیمش در حال‌ حاضر چیست؟ گفت: آن‌طور که آقای مظلومی گفته‌اند یک هافبک وسط، یک مدافع و یک مهاجم می‌خواهیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد «مسعود شجاعی» قرار است به استقلال اضافه شود، گفت: او در لیست مظلومی نبود ولی این اواخر صحبت‌هایی بین او و مظلومی مطرح شده است. درباره او مظلومی به صورت علنی حرفی نزده و درخواستی نداده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,