Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
ظریف و موگرینی توافق را تایید کردند

«ظریف: توافق کامل نیست اما توافقی بود که می‌توانستیم به آن دست یابیم»

2015 July 14

گزارش / رادیو کوچه

 

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در نشست وزرای ۱+۵ گفت: معتقدم این لحظه‌ای که ما به توافق می‌رسیم برای همه کامل نیست اما کاری است که می‌توانستیم انجام دهیم و چیزی بود که می‌توانستیم به آن دست یابیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، در نشست پایانی وزرای ۱+۵ با وزیر امور خارجه کشورمان، فدریکا موگرینی گفت: تصمیماتی که امروز اتخاذ کرده ایم نه تنها در مورد بحث هسته‌ای ایران است، بلکه تصمیمی است که می‌تواند راه را برای فصل جدیدی در روابط بین الملل باز کند و نشان دهد که دیپلماسی و هماهنگی و همکاری می‌تواند بر تنش و تقابل فائق آید و نشانه امید برای جهان است.

zarif-morgini

وی در ادامه از همه کسانی که دور میز مذاکره برای رسیدن به تفاهم و توافق تلاش کرده‌اند، سپاسگزاری کرد.

در ادامه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در ابتدا تشکر می‌کنم از همه کسانی که این فرایند را شروع کردند و کسانی که آن را ادامه دادند برای اینکه به یک راه حل برد- برد برسیم.

وی افزود: معتقدم این لحظه‌ای که ما به توافق می‌رسیم برای همه کامل نیست اما کاری است که می‌توانستیم انجام دهیم و چیزی بود که می‌توانستیم به آن دست یابیم.

ظریف تاکید کرد: امروز می‌توانست پایان امید برای دستیابی به یک نقطه مشترک باشد اما یک فصل جدیدی از امید را آغاز کردیم و افزون بر این، این دستاورد همگان است و تشکر می‌کنم از همه همکاران به ویژه مدیران سیاسی و معاونان وزرا که کار بسیار زیادی را در این فرآیند انجام دادند.

همچنین موگرینی در پایان این نشست گفت: اکنون به نشست پایانی برای نهایی کردن توافق و اعلام آن به رسانه‌ها می‌رویم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,