Saturday, 18 July 2015
31 March 2023
خبرهای ورزشی

«امیر عابدینی :جایزه بهترین مدافع را باید به ظریف بدهیم»

2015 July 14

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

امیر عابدینی :جایزه بهترین مدافع را باید به ظریف بدهیم

عضو هیات‌رییسه سازمان لیگ گفت: به نظرم در مراسم انتخاب برترین‌های لیگ‌برتر باید جایزه بهترین دفاع را به ظریف بدهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، «امیر عابدینی» در نشست خبری سازمان لیگ گفت: ابتدا باید از آقای «ظریف» وزیر امور‌خارجه تشکر کنم که این شادی را به ملت ایران داد. همین که اسرائیل این روز را روز سیاه تاریخ بشریت نامیده، باید به بزرگی این توافق پی برد. من این‌جا اعلام می‌کنم که در مراسم بهترین‌ها جا دارد که جایزه بهترین دفاع را به آقای ظریف به خاطر دفاع از حق مردم ایران بدهیم و امیدوارم این مساله در هیات‌رییسه سازمان لیگ رای بیاورد.

عضو هیات‌رییسه سازمان لیگ در رابطه با تبلیغات محیطی فوتبال گفت: زمانی که ما می‌خواستیم مزایده‌ برگزار کنیم، خیلی دقیق پاکت‌ها باز شد و رزومه مورد بررسی قرار گرفت. به علت پیشینه‌ای که شرکت سروش داشت، من از ته دل علاقه‌مند بودم که این شرکت برنده شود که اگر سودی هم به دست می‌آورد، به جیب نظام می‌رفت. اما فاصله‌ها کم بود.

abdini

عابدینی افزود: البته سه شرکت که از یک جا تغذیه می‌شدند هم در مزایده شرکت داشتند که البته قصدشان این بود که ما را اذیت کنند. در نهایت پیشنهاد بر این مبنا قرار گرفت که کانون ایران‌نوین، تبلیغات را بگیرد، اما نگرانی ما در این بود که این شرکت تجربه کافی را ندارد و آیا می‌تواند به خوبی از عهده این کار بربیاید یا خیر؟

وی تصریح کرد: قرار شد که ما با آنها مذاکراتی را انجام دهیم و چون این شرکت ناشناخته بود، اگر به توافق نمی‌رسیدیم، اهلیتش را قبول نمی‌کردیم. اما دوباره وقتی پاکت‌ها مقابل هیات نظارت باز شد؛ ایران‌نوین انتخاب شد. ما در عقد قرارداد با این شرکت، نظارت خیلی دقیقی را داشتیم اما متاسفانه بستر برای تبلیغات نامناسب بود.

عابدینی تاکید کرد: هزینه کل فوتبال ما صد و پنجاه میلیارد تومان است. این سرانه برای هر فوتبالیست دو هزار تومان می‌شود که اگر بخواهیم با کل هزینه‌های رفت و آمد و … حساب کنیم، بین چهار تا پنج هزار تومان می‌شود. در این مملکتی که چند دکل به یک‌باره گم می‌شود و مشخص نیست سر از کجا درمی‌آورد، ما نگران گم شدن توپ فوتبال هستیم؟!

وی در ادامه خاطر‌نشان کرد: متاسفانه وزیر ما راجع به فوتبال پنج آیتم داده است که هر پنج مورد خلاف است؛ یعنی بازیکن ایراد دارد، داور ایراد دارد و من امیدوارم که تماشاچی ایراد نداشته باشد. وقتی به آمار نگاه می‌کنیم، در آسیا اول هستیم، تیم سی و هشتم جهان هستیم، اما فوتبال هند که در رنکینگ جهانی رتبه صد و پنجاه و پنجم را دارد، بیشتر از ما هزینه کرده است؛ آیا این قابل درک است؟ آیا نباید برای فوتبالمان بیشتر هزینه کنیم؟ به اعتقاد من فوتبال یک هنجار زیبا برای علاقه‌مندانش است و علاقه‌مندان فوتبال به دنبال این هستند تا از فوتبال لذت ببرند و با دیدن فوتبال، آرامش پیدا کنند.

کی‌روش: برخی از رتبه اول ایران در آسیا، خرسند نیستند

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران می‌گوید که افراد اندکی هستند که همیشه در حال گلایه بوده و از این‌که تیم‌ملی در رتبه نخست آسیا قرار دارد خرسند نیستند.

«کارلوس کی‌روش» سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران که هم اکنون در پرتغال در مرخصی به سر می‌برد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا، در ارتباط با مسایل مختلفی از جمله زمان بازگشتش به ایران و شائبه‌های مطرح شده در مورد عدم پرداخت حقوق شش ماهه‌اش و احتمال این‌که دیگر به ایران بازنگردد،‌ محرمانه و خصوصی بودن مسایل مربوط به حقوقش، جوان‌گرایی در تیم‌ملی و استفاده از «جواد نکونام» در تیم‌ملی به عنوان دستیار،‌ صحبت‌هایی را انجام داد که در ادامه آن را می‌خوانید.

ابتدا می‌خواهم از شما این را بپرسم که با پایان مرخصی ۶ هفته‌ای‌تان چه زمانی به ایران باز‌خواهید گشت چرا که گمانه‌زنی‌های مختلفی در این زمینه مطرح شده است و پاسخ شما می‌تواند شفاف‌سازی کند.

من بعد از پایان نشست مربیان تیم‌های ملی که در کوالالامپور برگزار می‌شود به تهران باز‌خواهم گشت.

درباره تعویق شش ماهه حقوقتان در تیم‌ملی صحبت کنید. آیا برای حل این موضوع، فدراسیون صحبتی با شما انجام داده است. ناراحتی شما از این‌که حقوق‌تان پرداخت نشده و دیگر به ایران باز‌نخواهید گشت، به چه دلیل در برخی رسانه‌ها مطرح شد؟

kirosh

این مسایل خصوصی و محرمانه است و بنده علاقه‌ای ندارم در مصاحبه‌ای عمومی راجع به این‌گونه مسایل صحبت کنم.

برنامه‌های تیم‌ملی در مرحله مقدماتی جام‌جهانی ٢٠١٨ را چگونه می‌بینید؟ آیا هم‌چنان قول‌ها شفاهی است؟

هیچ صحبتی راجع به این مطلب ندارم.

ایران هم‌چنان در رده‌بندی فیفا تیم اول آسیاست. در رده‌بندی اخیر تیم‌ملی به رده سی و هشتم دنیا صعود کرد. به نظر شما علت این‌که تیم‌هایی چون ژاپن، کره و استرالیا در رنکینگ آسیا در رتبه‌ای پایین‌تر از ایران قرار دارند چیست؟ در حالی که شما قدرت این سه تیم را از جنبه‌های مختلف بیشتر از ایران می‌دانید.

مسئله‌ای که اهمیت دارد بسیار ساده است. بله، ایران در حال حاضر تیم اول آسیاست. این را بپذیرید و از آن لذت ببرید. به طور حتم بسیاری از افراد به این مسئله افتخار می‌کنند و به آن احترام می‌گذارند و افراد اندکی نیز هستند که همیشه در حال گلایه هستند و از این‌که تیم‌ملی در رتبه نخست آسیا قرار دارد خرسند نیستند.

موضوع مربی‌گری «جواد نکونام» به عنوان دستیار شما در تیم‌ملی به کجا رسید؟

همان‌طور که همه می‌دانند من سعی خواهم کرد که جواد نکونام را به تیم‌ملی اضافه کنم.

وزیر ورزش و جوانان موفقیت تیم مذاکره کننده هسته‌ای را تبریک گفت

دکتر «محمود گودرزی» در پیامی موفقیت تیم هسته‌ای ایران در مذاکرات وین را به آقای خامنه‌ای، رییس‌جمهوری و مردم شریف ایران تبریک گفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از پای‌گاه خبری وزارت ورزش و جوانان در پیام وزیر ورزش و جوانان آمده است:

godarzi

حلاوت پیروزی توافق، گوارای وجود ملت سربلند ایران باد. تلاش موثر تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران که در نهایت منجر به عزت و اقتدار ملت همیشه سربلند ایران شد را به رهبر انقلاب، رییس‌جمهوری و مردم شریف ایران تبریک می‌گویم.

این‌جانب به نمایندگی از خانواده بزرگ ورزش و جوانان، عمل‌کرد خردمندانه تیم مذاکره کننده ایران را ستودنی و قابل تقدیر می‌دانم و از خداوند متعال توفیق روزافزون دل‌سوزان نظام و عزت و سربلندی ایران را خواستارم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,