Saturday, 18 July 2015
31 July 2021
به گزارش العربیه

«شبکه پول‌شویی سپاه با درآمد فروش مواد مخدر»

2010 March 24

به گزارش العربیه، تحقیقات قضایی برای شناسایی شبکه پول‌شویی سپاه پاسداران در بحرین آغاز شد. این شبکه به پول‌شویی با درآمد فروش مواد مخدر متهم است‌. تحقیقات قضایی برای شناسایی یک شبکه پول‌شویی دربحرین و کویت که گفته می‌شود زیر نظر سپاه پاسداران به هدف دور‌ زدن تحریم‌های مالی علیه ایران در برخی کشورهای منطقه فعالیت می‌کرد آغاز شده است.

براساس گزارش منابع مطبوعاتی دربحرین این شبکه از راه فروش مواد مخدر در آذربایجان و کلمبیا در برخی کشورهای منطقه به شکل مخفی به فعالیت می‌پرداخت.

گزارش‌های اولیه از این شبکه اولین بار پس از احضار یکی از وزیران بحرینی منتشر شده است و کویت نیز یک متهم زن را که نام او در تحقیق با وزیر بحرینی آمده بود بازداشت کرده است.

بر اساس گزارش روزنامه بحرینی «الوسط» که روز دوشنبه منتشر شده است دستگاه امنیتی بحرین پس از کنترل فعالیت منصوربن رجب از وزیران دولت این کشور که در صدد انتقال 15 ملیون دیناربحرینی به خارج بود شبکه پول‌شویی مذکور را کشف کرد.

وزارت کشوربحرین روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که یکی از متهمان به پول‌شویی در داخل و خارج از کشور بازداشت شده است.

یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود به العربیه نت گفته است: «مقامات عالی بحرین می‌خواهند این موضوع را تا آشکار شدن همه سرنخ‌ها ادامه دهند».

منصور بن رجب یک‌شنبه گذشته در جلسه کابینه بحرین حضورنیافت‌، او روز پنج‌شنبه گذشته برای انجام تحقیق به دستگاه قضایی فراخوانده شده بود. گمان می‌رود دولت درصدد سلب همه اختیارات وی تا پایان تحقیق است.

منبع آگاه گزارش‌هایی که در روزنامه‌های بحرینی مبنی بر کشف تعدادی عکس از مناطق نظامی بحرین برای ارسال به ایران بوسیله یک USB الکترونیکی منتشر شده را تایید کرد اما از پاسخ به سوالی در مورد اهمیت این عکس‌ها و رابطه آن با احضار وزیر بحرینی خودداری کرد.

درهمین حال روزنامه «البلاد» چاپ بحرین اعلام کرده است یک شهروند سودانی و دو شهروند بحرینی به اتهام دست داشتن در تهیه این عکس‌ها بازداشت شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , 

۱ Comment


  1. rezvan
    1

    شپاه پاشداران انقلاب اشلامی