Saturday, 18 July 2015
10 December 2023

«کاسپین ماکان، نعمت سال جدید برای نظام مقدس»

2010 March 25

بهنام

سفر کاسپین ماکان، «نامزد ندا آقاسلطان» به اسراییل و دیدار وی با شیمون پرز، از جمله نعمت‌های سال جدید برای نظام مقدس است.

حالا تعطیلات است، مردم در سفر و دید و بازدید عید هستند، رسانه‌ها دو هفته‌ای به خواب رفته‌اند و کسی چندان دنبال خبر نیست.

بگذارید دید و بازدید‌ها تمام شود، مردم به سر کار خود بازگردند و رسانه‌ها در ایران از خواب بیدار شوند، آن وقت معلوم می‌شود که سفر آقای ماکان به اسراییل، برای مردم ایران و جنبش سبز، چه تحفه‌ای به ارمغان آورده است.

نظامی که از هیچ، کوه می‌سازد، نظامی که در دروغ‌بافی و دروغ‌‌زنی تبحر مثال‌زدنی دارد و روز را شب و شب را روز جا می‌زند، حالا طعمه‌ای به چنگ آورده تا یکی از رسوایی‌هایش را پاک کند.

من خودم را جای مردمی می‌گذارم که این تصویر و گزارش را در تلویزیون می‌بینند. جای کسانی  که معترض هستند، اما به نظام مقدس وفادارند، جای کسانی که هنوز نمی‌دانند که حق با کدام طرف است و جای کسانی که قتل ندا آقاسلطان را کار عوامل اسراییل، آمریکا و بریتانیا می‌دانند.

این تصویر برای منِ مخاطب چه پیامی دارد؟ چرا کسی که خود را نامزد ندا آقاسلطان معرفی می‌کند، باید با رییس جمهوری اسراییل ملاقات کند؟ در دیدار این آقا با پرز، چه حرف‌های رد و بدل شده است؟ اسراییلی که بزرگترین دشمن نظام مقدس به‌شمار می‌رود، از دیدار با کاسپین ماکان چه سودی می‌برد؟

این‌ها همه سوالات و شبهاتی است که بی‌تردید پس از پخش برنامه‌ریزی شده این دیدار در رسانه‌های نظام مقدس برای گروهی از مردم ایران پیش خواهد آمد.

جواب این سوالات را چه کسی می‌‌خواهد بدهد؟ من، تو، شما، موسوی یا کروبی؟

موسوی و کروبی در چند ماه گذشته گریبان دریده‌اند که جنبش سبز وابسته به بیگانه نیست، مستقل است، براساس شادی و ناراحتی دیگران موضع‌گیری نمی‌کند و خواستار عمل به قانون اساسی و بازگشت جمهوریت است، اما کافی است که آدم «نادانی» مثل کاسپین تمام رشته‌های جنبش سبز را پنبه کند.

نظام مقدس مگر چه می‌خواهد؟ عکسی، تصویری، سندی، فیلمی یا گزارشی که نشان دهد سبز‌ها وابسته به بیگانه هستند، دستور می‌گیرند، با دشمنان «قسم خورده نظام» فالوده می‌خورند و عامل «انقلاب مخملی» هستند.

فارغ از این مسایل، از همه دردآور این است آقای ماکان که نقش «نامزد» ندا آقاسلطان را بازی می‌کند، حالا خود را به عنوان «نماینده مردم ایران در اسراییل» هم جا زده و خودش را «سفیر صلح» می‌داند.

نمی‌دانم که مردم ایران چه زمانی این آقا را به عنوان سفیر خود به اسراییل فرستاده‌اند تا سفیر صلح و دوستی میان دو کشور باشد. مردم ایران، سفیری بهتر از این آقا نداشتند که به اسراییل بفرستند؟

مردمی که با حاکمان نامشروع برای رسیدن به صلح مبارزه می‌کنند، چه نیازی به اسراییلی دارند که به گزارش سازمان‌های مدافع حقوق بشر، از ناقضان حقوق اولیه انسان‌ها در غزه به شمار می‌رود.

سوم فروردین ماه سال ۱۳۸۹

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment


  1. حمید رضا
    1

    اینقدر لی لی به لالای نظام به اصطلاح مقدس نذارید . اینها صدها بار نشون دادن که نیازی به هیچ بهونه ایی ندارند نمونه اش رفتارشون در مقابل راهپیمایی های مردم و بازداشت این همه آدم بود .