Saturday, 18 July 2015
27 September 2023

«نامه سرگشاده یکی از دراویش گنابادی»

2010 March 30

در پی تایید حکم محکومیت مرتضا سپندار یکی از دراویش سلسله نعمت‌الهی گنابادی از سوی شعبه 80 دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران مبنی بر محکومیت وی به پرداخت دیه و جزای نقدی روز دوشنبه آقای سپندار در نامه‌ای سرگشاده خطاب به مقام‌های ایران نسبت با بی‌اساس خواندن اتهام‌های عنوان شده نسبت به این حکم محکومیت اعتراض کرد.

مرتضا سپندار که روز یازدهم مهرماه سال 87 به همراه سه تن دیگر از دراویش گنابادی و به دنبال شکایت چهار تن از اعضای موسسه فرهنگی نور معرفت و حوزه علمیه امام جعفر صادق و پایگاه بسیج شهر کرج به اتهام توهین و ضرب و شتم از سوی نیروهای انتظامی دست‌گیر شده بود به یک‌سال حبس محکوم شد.

وی که جانباز 59‌% نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نیز هست در نامه خود خطاب به مقام‌های جمهوری اسلامی با بیان این‌که رفتارهای دادستانی و اداره اطلاعات کرج «مغرضانه» بوده است خواستار «برخورد جدی با خاطیان» شده است.

در بخشی از این نامه آمده است: «بنیان‌گذار فقید نظام جمهوری اسلامی، بارها در سخنرانی خود اعلام نمود که ما هر چه داریم از برکت وجود جانبازان و ایثارگران است  اما برخوردهای ناشایست و عدم پایبندی مامورین اطلاعات و قاضی رسیدگی کننده به پرونده اتهامی، ثابت نمود که یا باید گفت جانبازی چون فقیر، نه تنها مایه برکت این نظام نیست بلکه اسباب ناراحتی است و باید مورد ضرب و شتم نیز قرار گیرد‌ و یا این‌که باید این به اصطلاح پرسنل امنیتی را نفوذی و مامور برای تاراج فرهنگ و تمدن اصیل ایران دانست. ‌  من به کدام دلیل و برهان ، مستحق قرار بازداشت موقت مقام قضایی و سلول انفرادی اداره اطلاعات کرج بودم؟ به کدامین گناه مرا با پابند و دست بند و چشم بند مورد بازجویی قرار دادند؟ به کدامین جرم و گناه باید دیه به افرادی پرداخت کنم که نه آن‌ها را می‌شناسم و نه ‌به آن‌ها جراحتی وارد کرده‌ام».

آقای سپندار هم‌چنین در پایان این نامه با بیان این‌که نامه‌ی نوشته شده از باب استمداد نیست ابراز امیدواری کرد که مسوولان با اقدامات خود مانع از «تجاوز و تعدی» عده‌ای بر علیه دراویش شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,