Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
با نگاه کاربردي براي شناسنامه شدن هنرهاي اسلامي

«دانشنامه های «هنر اسلامی» تدوین و منتشر می شود»

2009 July 18

ایرنا – رییس پژوهشگاه هنرهای اسلامی، از تدوین و انتشار دایره المعارف ها و دانشنامه های “هنر اسلامی” در ایران خبر داد.

مرتضی گودرزی (دیباج) روز جمعه در شهرکرد در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: هم اکنون مجموعه دانشنامه آثار هنرهای اسلامی درحال تدوین و تهیه است که این مجموعه مباحث تئوریک هنرهای اسلامی، مباحث نظری، معماری اسلامی و زیباشناختی هنر اسلامی را دربر می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این آثار با نگاه کاربردی برای شناسنامه شدن هنرهای اسلامی در حال تدوین و تهیه است و تدوین و کتابت این آثار باعث می شود تا این گنجینیه گرانبها برای همه نسل ها و هنرمندان باقی بماند.

گودرزی گفت: هم اکنون تعدادی از کتب مرتبط با هنر اسلامی، زیباشناسی هنری اسلامی، معماری اسلامی، حکمت هنر اسلامی، حمکت هنر انسی و هنر قدسی درحال چاپ و اننشار است.

رییس پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی ادامه داد: برای توسعه فعالیت های این پژوهشگاه به عنوان مرکز تحقیقات هنر اسلامی، به همیاری و همکاری فرابخشی نیاز است و مجموع و بضاعت پشتیبانی این پژوهشگاه به تنهایی کافی نیست و جوابگوی وضعیت نیازهای هنر اسلامی نمی باشد.

به گزارش ایرنا، رییس پژوهشگاه هنر اسلامی ایران برای شرکت در نشست تخصصی حکمت هنر اسلامی که ازسوی حوزه هنری چهارمحال وبختیاری برگزار شد، به شهرکرد سفر کرده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,