Saturday, 18 July 2015
31 July 2021

«اعتراض یک فعال به ادبیات کمپین یک میلیون امضا»

2010 March 30

یک توضیح از رادیو کوچه:

مطلب های بخش وبلاگستان به نقل از نامه های رسیده و یا وب لاگ هایی است که با درخواست از طریق پست الکترونیکی برای انتشار به این رسانه ارسال می شوند. بدیهی است که انتشار این مطلب ها فقط در راستای حرکتی در جهت جریان آزاد رسانه ای است و به هیچ وجه به معنای تایید آن نیست. این مطلب ها با انتشار در این بخش می تواند توسط کسانی که نقدی بر آن دارند مورد نقد واقع شود.

«رادیو کوچه»

عبداللطیف عبادی

بنام ایران ، انسانیت و آزادی

دوستان‌، هم‌وطنان و ایرانیان شرافت‌مند‌. با کمال تاسف به اطلاع شما می‌رسانم که وسایت تغییر برای برابری (ارگان سایبری محفل کمپین یک میلیون امضا) روز گذشته‌، هشتم فروردین ماه سال جاری‌،  در مطلبی با عنوان به یاری محیط زیست آذربایجان بپیوندیم تعارفات رایج خود را به کناری گذاشت و با درج اعلامیه‌ی گروهی تجزیه‌طلب و ضد‌ایرانی‌، جدایی آذربایجان عزیز از دامان ایران را به رسمیت شناخت و عملن اقدام به تبلیغ برای جدایی آذربایجان عزیز از دامان کشور نمود.

اعلامیه ای که توسط دشمنان ایران نوشته شده وسایت محفل کمپین یک میلیون امضا اقدام به انتشار آن کرده است‌، با نام کشور خیالی آذربایجان جنوبی شروع شده و با نام و امضای تلوزیون گروه جدایی طلب و ضد ایرانی گرگ‌های خاکستری آذزبایجان جنوبی‌، گوناز تی‌وی‌، امضا شده است‌. سایت تغییر برای برابری زیر اعلامیه‌ی گروه تجزیه‌طلب مذکور، نشانی کامل اینترنتی این تلوزیون را نیز درج کرده است‌. آذربایجان جنوبی نامی هست که گروه جدایی‌طلب و تروریست موسوم به گرگ‌های خاکستری برای استان‌های شمال غربی کشورمان بکار می‌گیرد‌. مقر نیروهای نظامی و سیاسی این گروه در جمهوری آذربایجان و کشور ترکیه قرار دارند و تلوزیون گوناز تی وی رسانه‌ی رسمی این گروه محسوب می‌شود‌.

اعلامیه‌ی تلوزیون گروه گرگ‌های خاکستری آذربایجان جنوبی‌، گوناز تی‌وی‌، که در سایت تغییر برای برابری منتشر شده است به ظاهر چیزی جز رونویسی از مقالات موجود در اینترنت  پیرامون روند خشک شدن دریاچه‌ی ارومیه نیست و صرفن مطلبی پیرامون دفاع از محیط زیست کشور ایران به نظر می‌رسد‌. اما افزودن نام کشور خیالی آذربایجان جنوبی در ابتدای آن و سپس امضا کردن و انتشار این اعلامیه با نام و امضای بازوی تبلیغاتی تشکیلاتی تجزیه‌طلب‌، تروریست‌، و ضد ایرانی مانند گروه گرگ‌های خاکستری آذربایجان جنوبی‌، گوناز تی‌وی‌، ‌زنگ خطری هست که می‌بایست باعث هوشیاری ما شود‌. کار شرم‌آوری که ارگان سایبری محفل  کمپین یک میلیون امضا کرده است می‌تواند بدعتی نفرت‌انگیز ومقدمه‌ای وقیحانه بر به رسمیت شناختن یک گروه تجزیه‌طلب و عادی جلوه دادن نام تجزیه‌طلبان و حتی تبلیغ برای مثبت نشان دادن عمل‌کرد گروه‌های جدایی‌خواه و زدودن زشتی و قباحت از نزدیکی و همکاری با دشمنان ایران است‌.

کافیست به نشانی تلویزیون گروه گرگ‌های خاکستری آذربایجان جنوبی (‌که در سایت تغییر برابری برابری درج شده است) بروید و سپس روی گزینه‌ی بخش فارسی آن کلیک کنید تا با چشم خود ببینید که وارد سایت چه گروه تجزیه‌طلب و ضد‌ایرانی و و نژاد‌پرست ضد‌فارس شده‌اید و متوجه بشوید که این جماعت منفور برای تکه پاره‌کردن ایران عزیز چه خواب‌ها و خیالاتی در سر دارند‌. هم‌چنین سری هم به گالری عکس و آرشیو فیلم بخش فارسی این وبسایت بزنید تا پرجم‌های کشور خیالی آذربایجان جنوبی ونیز سخنرانی‌ها‌، تظاهرات و ‌شعارهای ضد ایرانی و ضد فارس و نژادگرایانه‌ی گروه گرگ‌های خاکستری را ببینید و بشنوید و متوجه بشوید که محفل کمین یک میلیون امضا و وبسایتش‌، زیر لوای دفاع از محیط زیست‌، برای چه کسانی و برای چه گروه‌هایی تبلیغ می‌کنند.

در این‌که وضعیت محیط زیست کشور ما  روز بروز در فلاکت و بدبختی بیشتری غرق می‌شود شکی نیست‌. در این‌که طبیعت مملکت ما به دلیل سو‌ مدیریت‌های حکومت و بی‌مسوولیتی و بی‌تعهدی و بی‌سوادی بسیاری از مقامات ذیربط در کشورمان دچار نکبت و نابودی شده است و در سراسر کشورمان با یک قهقرای عظیم محیط زیستی روبرو شده‌ایم هم شکی نیست‌. اما باید که صف خود را از بدخواهان ایران جدا نگه داریم و نگذاریم که دشمنان آب و خاکمان از طریق عمله‌های داخلی و نفوذی خود و تحت پوشش دفاع از محیط زیست ایران، ما را بفریبند و اندک اندک در بینمان  نسبت به نام ننگین خود حساسیت زدایی کنند‌. ایران سرزمین مادری ماست و دفاع از آب و خاک طبیعتش وظیفه‌ی ملی  ماست‌. اما در عین حال نباید اجازه دهیم نیروها و تشکیلاتی ضد ایرانی و تجزیه طلبانی مانند  گروه تروریستی ‌»‌جمهوریت الاحواز‌« در خوزستان و تحت پوشش «نجات رودخانه‌ی کارون از آلودگی» وارد عمل شود و یا آن‌که گروه تجزیه‌طلب دیگری مانند گروه «گرگ‌های خاکستری آذربایجان جنوبی» و تلوزویون‌های تبلیغاتی این جریان‌ها ‌(‌مانند الاحواز تی‌وی یا گوناز تی‌وی‌) مدعی حمایت و دفاع از محیط زیست کشورمان شوند‌. مدافعان و دوستداران محیط زیست ایران اگر با حکومتشان موافق هستند یا مخالف‌،‌ یا اگر دوست هستند یا دشمن‌، این مساله‌ای هست که بین خودشان و حکومت‌شان هست و در این میانه جایی برای دخالت و تبلیغ گروه‌های تجزیه‌طلب و ضد ایرانی نیست.

منبع

لینک سایت کمپین یک میلیون امضا

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , 

۳ Comments

 1. 1

  خوشبختانه عوامل کمپین یک میلیون امضا عاقلی کردند و آن مقالهء شگفت انگیز را از روی سایتشان برداشتند ولی همچنان یک عذرخواهی بزرگ به مردم ایران بدهکارند


 2. مهتاب
  2

  واقعا جای تأسف داره.لینک را برداشتند ، میتوا نیستند بگویند که اشتباه کردند و عذر خواهی‌ کنند(هر چند که از چنین گروهی انتظارت زیادی است و چنین اشتباهی دال بر بی‌ توجهی‌ و عدم دانش و آگاهی‌ و جدیت گروه میباشد).و اما برداشتن لینک و منکر شدن ، عذر بدتر از گناه است. عذر خواهی‌ بار خود را از داست خواهد داد.دروغ گفتن همهٔ دیدگاههای این گروه را زیر سوال میبرد.جای تاسف دارد.

 3. 3

  با درود
  زادگاه زردشت بزرگ “آذر”آبادگان، هیچگاه اصل ایرانی بودن خود را به دلیل مهاجرت ترکهای اسیای صغیر و یا اعراب از دست نداده و مردان بزرگی مانند کسروی، ستارخان و…. داشته است.
  با سپاس
  مزدک