Saturday, 18 July 2015
10 December 2023
در پی انتقاد از سریال «دارا و ندار»

«دفاع مسعود ده‌نمکی از سریال «دارا و ندار»»

2010 April 01

مسعود ده‌نمکی کارگردان سریال «دارا و ندار» در وبلاگ شخصی خود  با انتشار یادداشتی  از سریال خود دفاع کرده و نسبت به  اظهارات منتقدان واکنش نشان داده است.‌

«دارا و ندار» سریال ایرانی است که در ایام نوروز از سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود. این سریال در روزهای اخیر با واکنش منفی زیادی روبرو شده و خیلی‌ها نسبت به کیفیت پایین مجموعه و جنس شوخی‌ها موضع‌گیری کرده‌اند.

آقای ده‌نمکی در نوشته خود آورده است: «وقتی که بحث هجو این طبقه نو کیسه به میان می‌آید باید بدانیم که این جماعت اگرچه خود سواد و عرضه توجیه رفتار تحقیر‌آمیز خود نسبت به فقرا را ندارند اما در آستین قلم به مزد‌هایی دارند که با چندر غاز دست‌مزد و حق‌التحریر آن‌ها را به کار خواهند گرفت تا این بار نیز به اسم دفاع از حریم هنر و رسانه و اخلاق خود را پشت مقدسات پنهان کنند.»

وی در پایان با بیان این‌که «ساخت این سریال برای این است تا نو‌کیسه‌ها و بلندگو‌های آن‌ها عصبانی شوند و ازاین عصبانیت بمیرند» خاطرنشان کرد: «قرار نیست پاشنه همیشه بر این در بچرخد که فقرا قربانی قلم و قدم و هنر حضرات شوند و می‌شود که گاه جنگ فقر و غنا مغلوبه شود. حتی اگر با یک گل بهار نشود. چرا که در نهایت پیروزی از آن مستضعفین است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,