Saturday, 18 July 2015
01 August 2021
نمایندگان کنگره آمریکا در نامه‌ای به اوباما عنوان کردند:

«ایران در مدیریت شبکه صدای آمریکا دست دارد»

2010 April 02

جمعی از نمایندگان کنگره آمریکا با انتشار نامه‌ای خطاب به رییس جمهور ایالات متحده با تاکید بر این‌که دولت جمهوری اسلامی ایران همواره در نقض حقوق بشر می‌کوشد خواستار بررسی عمل‌کرد مدیران شبکه تلویزیونی صدای آمریکا شدند. در بخشی از این نامه آمده است: «همه می‌دانند دولت جمهوری اسلامی ایران از وظایفش کوتاهی می‌کند و بدون شک باید با عواقب آن مواجه شود. گرچه تحریم‌های اقتصادی و انزوا از جامعه بین‌المللی ضروریست، با این وجود ما معتقدیم بزرگ‌ترین ضربه به رژیم ایران توسط جنبش دموکراسی‌خواهانه مردم ایران زده خواهد شد.»

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب رییس جمهور

اشاره شما به ایران در سخنرانی سالیانه‌تان بسیار تاثیر‌گذار بود. هم‌چنان‌که همه می‌دانند دولت جمهوری اسلامی ایران از وظایفش کوتاهی می‌کند و بدون شک باید با عواقب آن مواجه شود. گرچه تحریم‌های اقتصادی و انزوا از جامعه بین‌المللی ضروریست، با این وجود ما معتقدیم بزرگ‌ترین ضربه به رژیم ایران توسط جنبش دموکراسی‌خواهانه مردم ایران زده خواهد شد. آقای رییس جمهور، ما خواهان حمایت شما از این مبارزه برای آزادی و دموکراسی در ایران هستیم. دولت ایالات متحده آمریکا باید در کنار ایرانیان بی‌شماری که در مقابل رژیم جسورانه مبارزه می‌کنند بیایستد. ما خواهان آزادی تمامی بازداشت شدگان و زندانی‌های سیاسی و پایان دادن به شکنجه، تجاوز و نقض حقوق بشر در ایران هستیم.

برای دولت ایالات متحده به عنوان دولتی پیش‌رو در جهان آزاد، حمایت از مردان و زنان شجاع ایرانی که با وجود خطر دست‌گیر شدن و اعدام شدن به مبارزه برای آزادی و دموکراسی ادامه می‌دهند، یک وظیفه اخلاقیست. ما باید به دگراندیشان ایرانی برای رهایی از سانسور دولتی و دسترسی به تکنولوژی اینترنتی کمک کنیم. همین‌طور باید اطمینان حاصل کنیم که این تجهیزات توسط دولت ایران مورد بهره برداری قرار نگیرد.

در آخر ما خواهان بررسی سومدیریت و تبعیض در «بخش فارسی صدای آمریکا» هستیم. بودجه این رسانه توسط دولت آمریکا و از محل مالیات مردم آمریکا تامین می‌شود اما ظاهرن از سوی دولت ایران حمایت می‌شود. ضعف آشکار و فاحش در خصوص مدیریت، کارکنان، محتوی و مطالب این رسانه وجود دارد. تا جایی‌که نه تنها به مبارزین راه آزادی و کسانی که در جستجوی حقوق بشر هستند کمک نمی‌کند، بلکه به آن‌ها ضرر هم می‌رساند. ایالات متحده بر پایه اصول کلامی و مادی می‌تواند به مردم ایران در بدست آوردن آزادی‌، دموکراسی و حقوق بشر کمک کند. ما سپاس‌گزاریم از توجه شما به درخواستمان

ترنت فرانک نماینده کنگره از ایالت آریزونا و شصت و نه نماینده دیگر از کنگره آمریکا

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , 

۳ Comments


 1. مامان دریا
  1

  خدا اموات این نمایندگان سنا را رحمت کنه واقعا برنامه دچار افت قابل توجهی شده البته بجز پارازیت که عملکردش قابل قبوله انصافا بی بی سی فارسی بسیار هوشمندانه تر و موفق تر عمل میکنه امیدوارم هر چه زودتر شاهد رشد مجدد این برنامه باشیم


 2. nofouzi
  2

  toudeheiha anja nofouz kardan


 3. بینام
  3

  آخه یه مشت توده ای و اکثریتی خودشونو چپوندن اون تو صدای امریکا رو کردن صدای خودشون. سردبیر مجله آرش رفته شده مجری وی او ای.