Saturday, 18 July 2015
05 August 2021
ملودی کوچه

«مایکل بوبله، آوازه‌خوان موسیقی جز»

2010 April 02

ثمر سعیدی/ رادیو کوچه

samar@koochehmail.com

«مایکل استیون بوبله» (Michael Steven Bublé) خواننده‌ی کانادایی در سال  1975 متولد شده و جزو آوازه‌خوانان جز مدرن محسوب می‌شود. اولین آلبوم رسمی وی که سال 2003 به بازار عرضه شد در تعدادی از کشورها از جمله کانادا و بریتانیا، جزو 10 آلبوم پرفروش قرار گرفت.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

استعداد مایکل در زمینه‌ی خوانندگی در آغاز نوجوانی وی و توسط والدین‌اش کشف شد. پس از آن با کمک و همراهی پدربزرگ خود توانست در سن 16 سالگی به عنوان خواننده‌ی یک کلاب شبانه مشغول به کار شود. پدربزرگ، او را با هزینه‌ی خود به کلاس‌های خوانندگی فرستاد و از مایکل حمایت مالی و معنوی فراوانی می‌کرد.

مایکل بوبله نزدیک به یک دهه خواننده‌ای محلی بود و در گمنامی به‌سر می‌برد اما شانس زمانی با او یاری کرد که به‌عنوان خواننده‌ به جشن عروسی دختر نخست وزیر وقت کانادا دعوت شد، در این مهمانی یکی از تهیه‌کنندگان معروف دنیای موسیقی حضور داشت و از هنرنمایی مایکل لذت فراوانی برد. او تصمیم گرفت این خواننده‌ی جوان را به دنیا معرفی کند و به این ترتیب هنرمندی که در قرن جدید به سبک «فرانک سیناترا» آوازه‌خوانی می‌کرد موفق شد تا فرصت مطرح شدن را پیدا کند.

شباهت صدا و سبک خواندن مایکل با فرانک سیناترا بسیار زیاد است و عده‌ای از منتقدین دلیل موفقیت آثار وی را تقلید از سیناترا می‌دانند، با این حال نباید فراموش کرد که امکانات ضبط و تنظیم استودیویی در قرن جدید با دهه‌ی 60 میلادی قابل مقایسه نیست و تنظیم‌های جذاب و آهنگ های اغلب تجاری مایکل بوبله سهم زیادی در مطرح کردن وی داشته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,