Saturday, 18 July 2015
02 August 2021

«تصرف بخش‌های از سفارت ایران در لاهه»

2010 April 06

جمعی از مخالفان دولت ایران در هلند طی حمله‌ای اقدام به تصرف بخش‌های از سفارت ایران در لاهه کردند.

این افراد که عمدتن از جوانان ایرانی و تعدادی هلندی نیز بودند اعلام کردند که در راستای همبستگی با مردم ایران دست به این اقدام زدند.

خواسته‌ی این افراد غالبن تاکید بر عدم نقض حقوق بشر در ایران است.  آزادی بدون قید و شرط  زندانیان سیاسی و لغو قانون اعدام از دیگر خواسته‌های این معترضان بوده است.

به گفته شاهدان عینی معترضان طی یک اقدام نمادین پرچم جمهوری اسلامی را از سفارت‌خانه پایین کشیده و پرچمی که منقوش به چهره‌ی ندا آقا سلطان – دختری که در جریان وقایع پس از انتخابات کشته شد- را بالا بردند.

ریک ورستک‌، یکی از معترضین هلندی شرکت‌کننده در این حرکت گفت: «سرنوشت ایران باید توسط خود ایرانی‌ها رقم‌ زده شود نه توسط کسانی که شخصیت دیکتاتوری و ضد حقوق بشر دارند‌.

هم‌چنین معترضین خواستار توقف حمله‌ی نظامی غربی‌ها به ایران شدند و اعلام کردند که با حمله نظامی جز خرابی و ویرانی اتفاق دیگری نخواهد افتاد و ایران همانند عراق خواهد شد.

گفته می‌شود پلیس هلند سعی در متفرق کردن این افراد را داشته اما معترضان با شعارهایی علیه جمهوری اسلامی به دو زبان فارسی و هلندی واکنش نشان دادند.

گفتنی است این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که با گذشت ده ماه از انتخابات ریاست جمهوری ایران اعتراضات به نتایج اعلامی آن روز به روز افزایش می‌یابد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , 

۱ Comment


  1. shadi
    1

    درود بر هموطنای غیور خارج از کشور