Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
ملودی کوچه

«هری کانیک، آهنگ‌ساز همه‌فن حریف»

2010 April 10

ثمر سعیدی / رادیو کوچه

Samar@koochehmail.com

«هری کانیک جونیور» پیانیست، خواننده، آهنگ‌ساز و بازیگر آمریکایی از جمله هنرمندان پرکار و نسبتن موفق 2 دهه‌ی اخیر است. هری به همان اندازه که در زمینه موسیقی به‌خصوص سبک جز مطرح است در حوزه‌ی آهنگ‌سازی فیلم و بازیگری نیز فعالیت کرده و هر از گاهی گریزی به سبک فانک نیز  زده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

وی نوازندگی پیانو را از خردسالی آغاز کرد و قبل از این‌که تحصیلات آکادمیک خود را در زمینه‌ی موسیقی به پایان برساند نخستین آلبومش را که بی کلام و در سبک پیانوی جز بود آماده‌ی ورود به بازار کرد.

فعالیت هری کانیک در حوزه‌ی آوازخوانی جز، همزمان با انتشار آلبوم دوم وی آغاز شد و اندکی بعد در اواخر دهه‌ی 80 هری از سوی تیم آهنگ‌سازان یک فیلم کمدی به هالیوود دعوت شد. مهم‌ترین فعالیت وی در هالیوود، ساخت ترانه‌ی متن فیلم «ماسک» در اواسط دهه‌ی 90 بود که با ترکیبی از سبک‌های جز و فانک توانست یکی از کارهای موفق و پرفروش خود را عرضه کند. وی خوانندگی این آهنگ را نیز خودش برعهده داشت.

هری کانیک در برهه‌ای از فعالیت حرفه‌ای خود سبک موسیقی‌اش را به پاپ و فانک نزدیک کرد و با انتقاداتی از سوی هواداران خود روبرو شد. از جمله این‌که وی را متهم به نداشتن ثبات در پیروی از یک سبک به‌خصوص از موسیقی کرده‌اند. در سال‌های اخیر وی بعد از دوباره‌خوانی تعدادی از آثار معروف جز دهه‌ی 60 میلادی، از سوی منتقدین موسیقی به‌عنوان یکی از مقلدین فرانک سیناترا شناخته می‌شود.

گفتنی است این هنرمند در فیلم‌های بسیاری از جمله «روز استقلال» به ایفای نقش پرداخته و آخرین آلبوم موسیقی وی با نام «آهنگ‌های تو» در اواخر سال 2009 میلادی منتشر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,