Saturday, 18 July 2015
05 August 2021
بمب خبری یک نشریه فارسی زبان در امارات به نقل از اسطوره فرانسوی

«زین‌الدین زیدان جانشین قطبی در تیم ملی می‌شود؟»

2010 April 10

زین الدین زیدان‌، ستاره سرشناس فوتبال جهان‌، جدیدترین نام مطرح شده برای هدایت تیم ملی ایران است.

نشریه فارسی زبان ارتباط چاپ دبی در آخرین شماره خود مصاحبه‌ای از زین الدین زیدان را منتشر کرد که در بخشی از آن این ستاره نامی فوتبال جهان‌، مدعی شده بود یکی از مسوولان فدراسیون فوتبال ایران با او برای در اختیار گرفتن هدایت تیم ملی صحبت کرده است.

این خبر درحالی منتشر می‌شود که درست در تعطیلات نوروز خبری روی سایت‌ها رفت که در آن از قول زیدان نوشته شده بود دوست دارد به ایران بیاید. اصل این خبر اما متعلق به بیش از سه سال قبل بود‌، زمانی که ستاد ارتحال امام و سفارت ایران در فرانسه از این بازیکن برجسته تاریخ فوتبال جهان دعوت کرده بود تا برای سال‌روز ارتحال رهبر جمهوری اسلامی به تهران بیاید و بعد هم سفری به زادگاه حضرت آیت‌اله خمینی در شهرستان خمین داشته باشد اما این اتفاق هیچ گاه عملی نشد اما او در آن زمان در مصاحبه با نشریات فرانسوی از علاقه ویژه خود به آیت‌اله خمینی سخن گفته بود.

اما خبرنگار ایرانی این نشریه فارسی زبان که با وبلاگ سکوی سرخ در ارتباط است‌، ادعا دارد جزییاتی دقیق از این پیشنهاد دارد که تا هفته بعد افشا خواهد شد.

ادعای سرمربی‌گری زیدان در تیم ملی فوتبال ایران که منتشر کنندگان‌، تاریخ حضورش در تهران را درست در پایان جام جهانی یعنی اواخر تیرماه می‌دانند‌، زمانی است که به احتمال فراوان‌، فدراسیون فوتبال ایران هم تغییراتی اساسی را تجربه کرده و نمایندگان سازمان ورزش به هیات رییسه فدراسیون وارد شده‌اند.

زیدان در حال حاضر مشاور عالی فلورنتینو پرز در باشگاه رئال مادرید است و هیچ دوره مربی‌گری را سپری نکرده و هیچ گاه هم در سه سال گذشته که از فوتبال وداع کرده است‌، در هیچ تیمی مربی نبوده. او در تمام این ایام به عنوان سفیر صلح سازمان ملل در میادین خیریه فوتبال حاضر شده و سعی داشته تا شعار فوتبال برای صلح را به سراسر جهان ببرد.

او پس از وداع با فوتبال، در مسابقات بین‌المللی فوتسال و فوتبال ساحلی هم حاضر می‌شود و تکنیک ناب خود را به نمایش می‌گذارد. به همین دلیل عباس ترابیان‌، رییس کمیته بین‌الملل و فوتسال فدراسیون فوتبال هم با او دیدار‌هایی را در این ایام داشته است. او اما خبر مذاکره برای مربی‌گری این چهره شاخص فوتبال جهان را رد می‌کند و می‌گوید: «‌‌من به عنوان یک علاقمند به فوتبال‌، چند باری با ایشان در میادین فوتسال گپ زدم‌. ایشان هر بار که متوجه می‌شود یک ایرانی با او همکلام شده، از علایقش به کشور ما می‌گوید . اما نه من و نه هیچ یک از مسوولان فدراسیون فوتبال با این اسطوره فرانسوی حرفی درباره هدایت تیم ملی ایران نزده‌ایم.»

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,