Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
دستگیری یک ایرانی به جرم قاچاق مواد مخدر

«قاچاق مواد مخدر در مقادیر کوچک‌تر به مالزی»

2010 April 14

رادیو کوچه

قاچاق‌چیان مواد مخدر از ایرانیان برای قاچاق مواد مخدر به مالزی استفاده می‌کنند در حال حاضر شیوه آن‌ها بکارگیری افراد بیشتر برای آوردن مواد مخدر در مقادیر کمتر است.

به نقل از روزنامه استار این کشور؛ این افراد هم اکنون بین یک تا سه کیلوگرم مواد مخدر را حمل می‌کنند در حالی که پیش‌تر این میزان بین 10 تا 25 کیلوگرم بوده است.

دکتر هاسیم پردی معاون مدیر کل گمرک گفت‌: «امسال مامورانش 11 ایرانی را در نقاط  مختلف ورود به کشور‌، به ویژه در فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور دست‌گیر کرده‌اند.»

او روز گذشته در دفتر مرکزی گمرک کامپونگ جیجان به خبرنگاران گفت‌: «به‌نظر می‌رسد آن‌ها هر ترفندی را برای قاچاق مواد مخدر به‌کار برده‌اند. آ‌ن‌ها حتی حوله و لباس را خیس کردند تا مواد مخدر شناسایی نشود.»

وی در ادامه افزود: «در آخرین مورد‌، یک ایرانی را که دو حوله خیس آغشته به مواد مخدر در کیف خود جاسازی کرده بود در فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور توسط ماموران دست‌گیر شد. این مرد یک کیلو و 270 گرم مواد مخدر به ارزش 317 هزار و 250 رینگیت همراه داشت. او با پرواز ایران‌ایر از تهران رسیده بود.‌»

وی در پایان خاطرنشان کرد: «این دومین باری است که ما یک مظنون به تلاش برای قاچاق مواد مخدر با چنین شیوه‌ای را دست‌گیر می‌کنیم در حالی که اولین مورد در دسامبر اتفاق افتاده است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,