Saturday, 18 July 2015
01 August 2021
سوت

«دیدار به یاد ماندنی پرسپولیس و تراکتورسازی»

2010 April 19

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

دیدار تیم‌های تراکتورسازی و پرسپولیس با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید. دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس از ساعت 17 با حضور بیش از 70 هزار نفر در ورزش‌گاه یادگار امام آغاز شد. دو تیم بازی را در شرایطی آغاز کردند که ورزش‌گاه یادگار امام مملو از هواداران تیم میزبان بود. در نیمه نخست شاگردان فراز کمالوند بازی بهتری را نسبت به سرخ‌پوشان تهرانی انجام دادند، که نتیجه تلاش تبریزی‌ها گل دقیقه 38 توسط فرهاد خیرخواه بود.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

شاگردان علی دایی در نیمه دوم برای جبران نتیجه به میدان آمدند و موفق شدند در دقیقه 56 توسط هادی نوروزی به گل تساوی برسند. هم‌چنین پرسپولیس در دقیقه 91 فرصت بسیار خوبی را از دست داد و در نهایت این بازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

قضاوت این مسابقه بر عهده سعید مظفری‌زاده بود. وی در نیمه اول از تراکتورسازی به جاسم کرار و فرهاد خیرخواه و از پرسپولیس به حسین بادامکی کارت زرد نشان داد. پرسپولیس با این تساوی 51 امتیازی شد و در رده سوم باقی ماند. تراکتورسازی نیز 43 امتیازی شد.

علی دایی در نشست خبری پس از بازی تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تراکتورسازی اظهار کرد: «بازی خوبی بود اما بازی‌کنان ما به‌دلیل جو سنگین حاکم بر استادیوم در نیمه نخست چندان خوب ظاهر نشدند. من در عجبم که چرا آن‌ها در نیمه اول این‌طور بازی کردند و بسیار متفاوت‌تر از آن، در نیمه دوم خیلی عالی بودند. پرسپولیس در نیمه نخست آن تیم همیشگی نبود اما بعد از آن که بازی‌کنان بر شرایط غلبه کردند توانستند در نیمه دوم شروع خوبی داشته و تا پایان مسابقه تیم برتر میدان باشند.»

وی افزود: «همان‌طور که گفتم پرسپولیس نیمه اول در حد و اندازه‌های نامش نبود و متاسفانه چندین موقعیت را به‌هدر داد. ما در نیمه دوم هم موقعیت‌های گل‌زنی متعددی را از دست دادیم. اما بازی‌کنان ما در نیمه دوم آن قدر خوب بودند که باید بگویم تاکنون هیچ تیمی در تبریز تا این حد تراکتورسازی را تحت فشار قرار نداده بود و ما در نیمه دوم این‌چنین بودیم. پرسپولیس واقعن در این بازی استحقاق برد را داشت.»

دایی در ارزیابی‌اش از تیم تراکتورسازی گفت: «تراکتورسازی پتانسیل بالایی دارد، آن‌ها خوب بازی می‌کنند و با این همه هوادار پرشور می‌توانند یکی از سه چهار تیم مطرح و پرقدرت ایران باشند. شور و اشتیاق تماشاگران این تیم مثال‌زدنی است. آن‌ها از ابتدا تا پایان بازی مدام تیمشان را تشویق کردند و حتا در زمانی‌که تیم‌شان دفاع می‌کرد با تشویق‌هایشان فریاد حمله سر می‌دادند. معتقدم باید از این سرمایه بزرگ فوتبال کشورمان در تبریز استفاده کرد.»

دایی در ارزیابی‌اش از داوری که تماشاگران تراکتورسازی نسبت به‌آن معترض بودند، گفت: «اتفاقن این تیم پرسپولیس است که باید نسبت به داوری معترض باشد. چرا که کمک‌داور در صحنه گل اول به اشتباه پرچم خود را بالا آورد و این باعث شد تا برخی بازی‌کنان ما بایستند. تمرکز تیمی ما آن لحظه به‌هم ریخت و در نهایت گل تراکتورسازی به‌ثمر رسید. این اشتباه بزرگ از کمک داور به ضرر ما تمام شد. البته اشتباه هم جزیی از داوری است و کامرانی‌فر از کمک‌داوران خوب فوتبال ماست. پرسپولیس روی حادثه گل خورد و پس از آن هم جبران کرد.»

این درحالی بود که هواداران تراکتورسازی از اواسط نیمه دوم و حتا بعد از پایان بازی به شدت علیه داوری و مسعود عنایت، رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال، با سردادن الفاظ نادرست شعار می‌دادند.

دایی در پاسخ به این سوال که آیا نسبت به شعار برخی هواداران تراکتورسازی که پرسپولیس را متعلق به افغانستان می‌دانستند واکنش نشان نمی‌دهید، به خبرنگاران گفت: «من کمیته انضباطی نیستم که در این‌باره حرف بزنم. کار غلط را غلط می‌دانم و کار درست را درست. قطعن اگر اشتباهی از سوی من باشد آن‌را می‌پذیرم. این طبیعت فوتبال است که تماشاگران شعار بدهند، مگر مردم افغانستان آدم‌های بدی هستند. ما نباید خودمان را بالاتر از دیگران بدانیم. همه انسان‌ها در دنیا قابل احترام هستند و از یک‌دیگر بالاتر نیستند. نگاه نکنید که اکنون در افغانستان جنگ است و قطعن مردم‌شان حق دارند مثل سایر انسان‌ها در دنیا زندگی کنند.»

دایی درباره برنامه آتی تیمش گفت: «به‌طور حتم روی بازی با تیم صبا در نیمه نهایی جام حذفی تمرکز خواهیم کرد. این تیم را به‌خوبی می‌شناسم و چند بازی از آن‌را دیده و به‌دقت آنالیز کردم. ما سعی می‌کنیم پیروزی را در آن بازی از آن خودمان کنیم، ما به هواداران پرسپولیس بدهکاریم و این بدهی را باید با قهرمانی در جام حذفی تسویه کنیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,