Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
محمود احمدی‌نژاد:

«‌ندا آقاسلطان، قربانی توطئه‌ای علیه ملت ایران»

2010 April 21

محمود احمدی‌نژاد در خصوص کشته شدن ندا آقا‌سلطان در جریان حوادث پس از انتخابات می‌گوید: «کشته شدن وی یک طراحی از قبل بود. خانم ندا آقاسلطان، قربانی توطئه علیه ملت ایران شد.»

آقای احمدی‌نژاد که در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «آر‌تی‌ال» آلمان با بیان این‌که این قتل سناریویی از سوی عوامل بیگانه بود تصریح کرد: «‌آن خانم اصلن در هیچ تظاهراتی حضور نداشت. در یک محله فرعی در حال حرکت بود که در شرایط مشکوکی به قتل رسید. کشته شدن وی یک سناریو بود که عینن در ونزوئلا هم تکرار شده است. البته پرونده باز است».

رییس دولت ایران  در پاسخ به سوالی مبنی بر وجود تشنج میان غرب و جمهوری اسلامی ایران در مورد مساله هسته‌ای گفت: «ایران مسئله‌‌ای به نام تشنج هسته‌ای ندارد. البته بعضی از دولت‌های غربی 30 سال است که به طور مستقیم علیه ملت ایران هستند و رفتار آن‌ها برای ما تکراری شده است. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، در حالی‌که در ایران انتخابات، دمکراسی و آزادی نبود و یک حکومت کاملن دیکتاتوری حاکم بود، همین دولت‌‌های غربی که امروز در برابر ما هستند از آن دیکتاتوری به طور مطلق حمایت می‌کردند.»

آقای احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود جمهوری اسلامی را «آزاد‌ترین» جمهوری دنیا معرفی کرد و نشانه آن را انتخاب خود به عنوان «رییس جمهوری دهم ایران» دانست.

وی افزود: «در ایران هیچ‌کس به دلیل مخالفت در زندان نیست. البته هر کشوری قوانینی دارد اگر کسی در خیابان از چراغ قرمز عبور کند طبیعی است که جریمه می‌شود. اگر کسی به امکانات عمومی آسیب برساند حتا در آلمان هم با او برخورد می‌شود. چرا که هر کشوری نیازمند نظم و انضباط است. امروز تمام رقبای من آزاد هستند و تندترین حرف‌ها را هم علیه من می‌زنند و کسی با آن‌ها کاری ندارد. رسانه‌ها در ایران آزادند و انتقادات خود را آزادانه مطرح می‌کنند.»

اظهارات آقای احمدی‌نژاد در حالی بیان می‌شود که در جریان وقایع پس از انتخابات خرداد سال گذشته بیش از هزاران نفر از مخالفان دولت بازداشت و روانه زندان شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,