Saturday, 18 July 2015
24 July 2021
میرحسین موسوی:

«‌از کشتی اسلام که پیاده نشده‌ایم‌»

2010 April 26

میرحسین موسوی از رهبران اصلاح‌طلب روز یک‌شنبه در دیدار با جمعی از ایثارگران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با انتقاد از سو‌استفاده‌هایی که از دین صورت گرفته اظهار داشت: «به نام اسلام افراد را بازداشت می‌کنند‌، به نام اسلام جلوی فعالیت احزاب را می‌گیرند، به نام اسلام رسانه‌ها را توقیف می‌کنند، صنعت کشور هم که در حال متلاشی شدن است و وضع کارگران و کارآفرینان هم تعریفی ندارد. همه اینها به نام اسلام صورت می‌گیرد».

وی افزود: «اسلام  به کسی تهمت نمی‌زند، کسی را در زندان نگه نمی‌دارد و محدودیت ایجاد نمی‌کند؛ می‌گویند از کشتی نظام پیاده شده‌اید؛ از کشتی اسلام که پیاده نشده‌ایم».

آقای موسوی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: «پس از انقلاب، موقعیت‌ها و مقام‌ها و ساخت قدرتی که بر پایه‌ی منافع و فساد در بعضی‌ها شکل گرفت موجب شد رجوعمان به توده و اکثریت مردم کاهش پیدا کند و کم کم آن را از دست دادیم و فقط پوسته‌ی اسلامی را نگه داشتیم.»

این رهبر اصلاح‌طلب با بیان این‌که «به جنبش سبز تهمت وابستگی می‌زنند اما خود نامه‌نگاری می‌کنند»، خاطرنشان کرد: «وقتی حکومت می‌آید روزنامه‌ها، سخن‌رانی‌ها، هیت‌ها و احزاب را می‌بندد و حتا یک کانال نمی‌توانیم داشته باشیم و یا یک مناظره نمی‌توانیم انجام بدهیم و … در چنین حالتی است که صدای بیگانه در کشور بزرگ می‌شود».

به گفته‌ی آقای موسوی «استقلال در نزد ایرانیان یک ارزش جا افتاده است».

نخست وزیر سابق ایران یکی از حقوق مردم را «برگزاری انتخابات آزاد» عنوان کرد و افزود: «بدترین حالت برخورد با یک ملت این است که چهار پنج نفر بنشینند یک عده‌ای را کنار بزنند، عده‌ای را انتخاب کنند و بعد به یک ملت هفتاد و پنج ملیونی بگویند از داخل این‌هایی که ما انتخاب کردیم انتخاب کنید».

وی در پایان گفت: «باید دامنه آگاهی را به روستاییان، کشاورزان، صنعت‌گران، کارگران و معلمان بکشانیم به آن‌ها بگوییم این زندگی، شایسته شما نیست. باید روش‌هایمان را به روزتر کنیم. حالا که روزنامه نداریم باید راه‌های تازه‌ای پیدا کنیم».

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,