Saturday, 18 July 2015
15 January 2021
مهارت‌های زندگی

«انعکاس زندگی»

2010 April 30

رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید


پدر و پسری مشغول قدم زدن در کوه بودند که ناگهان پای پسر به سنگی گیر کرد، به زمین افتاد و ناخودآگاه فریاد کشید: «آآآی ی ی»

صدایی از دوردست آمد: «آآآی ی ی»

پسرک با کنجکاوی فریاد زد: «کی هستی؟»

پاسخ شنید: «کی هستی؟»

پسرک خشمگین شد و فریاد زد: «ترسو»

باز پاسخ شنید: «ترسو»

پسرک با تعجب از پدرش پرسید: «چه خبر است؟»

پدر لبخندی زد و گفت: «پسرم، توجه کن» و بعد با صدای بلند فریاد زد: «تو یک قهرمان هستی»

صدا پاسخ داد: «تو یک قهرمان هستی»

پسرک باز بیشتر تعجب کرد. پدر توضیح داد: «مردم می‌گویند این انعکاس کوه است ولی این در حقیقت انعکاس زندگی است. هر چیزی که بگویی یا انجام دهی، زندگی به تو جواب می‌دهد. اگر عشق را بخواهی، عشق بیشتری در قلبت به وجود می‌آید و اگر به دنبال موفقیت باشی، آن را حتمن به دست خواهی آورد. هر چیزی را که بخواهی، زندگی همان را به تو خواهد داد.»

بله. خواستن تمام چیزهایی که ما انتظارش را داریم به یک تصویر ذهنی ایده آل بستگی دارد. این تصویر ذهنی شماست که به شما شادی یا غم‌، موفقیت‌، یا شکست‌، خوشبختی و یا درد و رنج را هدیه می‌دهد.

تصویر ذهنی شما می‌تواند به شما کمک کند تا آن‌چه را برای رسیدن به شادی و رضایت لازم دارید انجام دهید، می‌تواند به شما کمک کند تا از زندگی خود لذت ببرید، می‌تواند اسباب اعتماد به نفس و اطمینان به کار و فعالیت‌هایی باشد که شما برای زمان فراغت خود انتخاب می‌کنید، مصمم بر شاد زیستن شوید، از روی خیرخواهی به ارزیابی خودتان بپردازید، بهترین و طلایی‌ترین لحظات زندگی را در ذهن مجسم کنید و با توجه به واقعیت‌ها، نه خیالات واهی‌، بلکه براساس تصویر مثبت که از واقعیات زندگی دارید، این تصویر خوشایند از خویش را تقویت کنید.

قانون جاذبه در واقع هر چیزی را که فکر می‌کنید‌، به شما می‌دهد. در واقع شما اگر به چیزی که نمی‌خواهید، فکر کنید قانون جاذبه چیزی بیشتر از آن چیز را به شما می‌دهد. خب پس باید سعی کنید که از افکارتان آگاهی داشته باشید‌. وظیفه ما چگونگی رسیدن به خواسته نیست، وظیفه ما فقط خواستن از ته دل است، کاینات خودش چگونگی آن را برای‌ ما فراهم می‌سازد. فقط ایمان داشته باشید که رسیدن به آن‌ها برای شما امکان‌پذیر است و شما لیاقتش را دارید. علاوه بر تجسم آن را احساس کنید و از آن لذت ببرید و شکر گزارش باشید. جک کانفلید می‌گوید: «انسان همان چیزی می‌شود که به آن می‌اندیشد.»

منبع: http://www.persianv.com/maharatha/092853.php

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,