Saturday, 18 July 2015
01 August 2021

«‌اجلاس جهانی ایمنی سایبری»

2010 May 06

مقام‌های رسمی دولت‌های مختلف جهان به هم‌راه هیتهای مدیره شرکت‌های رایانه‌ای مشهوری از جمله مایکروسافت با گردهمایی در اجلاس جهانی ایمنی سایبری به بررسی راه‌های افزایش ایمنی شبکه در جهان خواهند پرداخت.

به گزارش مهر، در شرایطی که دولت‌های مختلف در سراسر جهان به‌منظور محافظت از شبکه‌های رایانه‌ای کشورهایشان ارتش‌هایی از هکرها را گرد هم می‌آورند، ایده گرد‌هم آوردن مقام‌های رسمی این دولت‌ها به‌منظور بحث و بررسی تهدیدهایی مانند تبهکاری‌های سایبری کمی دشوار خواهد بود.

از این رو ایده‌ای که در پس برگزاری اجلاس بین‌المللی ایمنی که در هفته جاری در دالاس برگزار می‌شود نیز گرد‌هم آوردن مقامات دولتی و بخش‌های اجرایی صنایع است تا با گفت‌وگوهای غیر‌رسمی زمینه‌ای مشترک برای رفع بحران حملات و جرایم سایبری پیدا شود.

حملات اخیر به شرکت گوگل که در نتیجه آن این شرکت فعالیت‌های خود را در چین متوقف کرد و هم‌چنین نفوذ هکرها به شبکه برق آمریکا یکی از نتایج تهدیدهای سایبری بوده که خسارت‌هایی را نیز در پی داشته است.

اجلاس جهانی ایمنی سایبری که از روز دوشنبه آغاز شده و در روز پنج‌شنبه به پایان خواهد رسید نسبت به دیگر کنفرانس‌های ایمنی در جهان کوچک‌تر بوده و با وجود این‌که انتظار می‌رفت بیش از 400 مقام رسمی و اعضای هیت مدیره شرکت‌های رایانه‌ای از 30 کشور جهان در آن حضور داشته باشند هم‌زمانی این اجلاس با کنفرانس «بلک هت» در لاس‌وگاس از تعداد شرکت‌کنندگان در آن کاسته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,