Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
با ساخت سریال انیمیشن «99»

«نخستین ابر قهرمان‌های مسلمان خلق شدند»

2009 August 30

نخستین ابر قهرمان‌های مسلمان با ساخت مجموعه‌ای جدید انیمیشن در انگلستان خلق شدند. این مجموعه انیمیشن که در سطحی بین‌المللی به نمایش درمی‌آید، «99» نام دارد و ابر قهرمانان آن یک زن به نام «باتینا» و یک مرد قدرتمند عرب به نام «جبار» هستند.نام «99» نیز برگرفته از 99 صفت است که برای خداوند ذکر می‌شود.

20090830-animation-99

این مجموعه انیمیشن توسط شرکت «اندمول» ساخته می‌شود؛ شرکتی که پیش از این نیز با ساخت مجموعه موفق «برادر بزرگ» در صدد انتقال ارزش‌های اسلام به کودکان برآمده بود. مجله فوربس هم به تازگی نام این قهرمانان مسلمان را در رده 20 اتفاق و شخصیتی قرار داده که موجی را در دنیا ایجاد کردند.

شخصیت این ابر قهرمان‌های مسلمان را دکتر نئیف الموتاوا روانشناسی از کویت خلق کرده است. او قصد داشته با خلق این شخصیت‌ها به گسترش نقش‌های مثبتی که در فیلم‌ها و سریال‌ها به مسلمانان می‌دهند کمک کند.

وی در گفت‌وگویی با لندن تایمز گفته است: «داستان این انیمیشن درباره مردی است که با این عقیده بزرگ می‌شود که صدام (رهبر او) یک قهرمان است. این عقیده در وی باقی می‌ماند تا این‌که یک روز همین مرد از سوی صدام شکنجه می‌شود و آزار می‌بیند. »

دکتر الموتاوا ادامه داد: «به این نتیجه رسیدم که جهان عرب به الگوهای بهتری نیاز دارد. »

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|